Акція солідарності до Міжнародного дня захисту прав людини в Івано-Франківську

Акція солідарності до Міжнародного дня захисту прав людини в Івано-Франківську

15 грудня 2017

Минулого тижня відзначали Міжнародний день захисту прав людини. Громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» приурочила до такої дати покази Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Крім перегляду стрічок, місцеві мешканці взяли участь і в правоосвітніх заходах.

 

Відкриті перегляди фільмів зібрали в кінотеатрі найбільш зацікавлених у сучасних історичних подіях. Після закінчення «Війна химер» друг головного персонажа фільму, доброволець Андрій Долик, наголосив на важливості документальних стрічок, які без прикрас передають реальність того, що відбувається. Інший побратим Валерія Лавренова ще із часів Майдану Ігор Чернецький згадав своїх друзів, зафільмованих, коли вони були живі. Хвилиною мовчання глядачі згадали тих, кого вже немає з нами.

 

 

Акція з листівками #FreeSentsov на підтримку режисера Олега Сенцова супроводжувала фільм «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова» і стала продовженням хвилі флеш-мобів по цілому світі. «Такі, здавалося б, прості речі, – каже колишній в’язень Кремля та гість фестивалю Юрій Яценко, – мають велику рушійну силу, яка допомагає не забувати тих, хто досі за ґратами чи в полоні. Це й морально підтримує, і захищає від фізичних тортур».

 

Детальніше дивіться в сюжеті ТРК «Карпати»:

 

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024