Мандрівний Docudays UA у Кривому Розі

Мандрівний Docudays UA у Кривому Розі

07 грудня 2017

XIV Мандрівний фестиваль Docudays UA, що триватиме до кінця грудня, завітав і до Кривого Рогу.

 

Оскільки цьогорічний фестиваль присвячений проблемі зміни клімату й захисту довкілля, у межах фестивалю оголошено локальний конкурс «#Екопогляд». Він покликаний привернути увагу активних громадян і громадянок не лише до загальної проблеми зміни клімату, а й до конкретних негативних впливів людської діяльності на довкілля Криворіжжя.

 

Не могли оминути організатор(к)и фестивалю в Кривому Розі й надзвичайно болісної для української історії теми Голодомору 1932–33 років. Саме їй присвячена виставка «Страчені голодом. Невідомий геноцид українців», що проходитиме в КГЦ ШELTER+ з 2 по 9 грудня. На експозиції презентовано роботи, надані Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору». Це освітні плакати, офіційні документи та спогади свідків тих подій.

 

Спеціальна гостя відкриття експозиції – Наталя Романець, докториня історичних наук, професорка Криворізького педагогічного університету. Вона досліджує радянський державний терор 1920–1930-х років та репресії проти національних меншин Дніпропетровщини. Авторка й співавторка 6 монографій, Національної книги пам’яті жертв Голодомору.

 

 

 

 

 

У кінотеатрі «Олімп» та в КГЦ ШЕLTER+ усі охочі зможуть поринути у світ документального кіно, переглянувши стрічки, де через долі окремих людей висвітлена проблематика прав людини в широкому контексті: «Боротьба Джамали», «Dixie Land», «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова».

 

9 грудня пройде кінопоказ чотирьох короткометражних фільмів про проблему вибору в житті людини та відповідальність за нього, яка стоїть перед кожним незалежно від віку, статусу, про визначення головного в житті: «В іншому світі», «Історія зимового саду», «До скорого», «Альфредо».

 

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022