Docudays UA вирушає у мандрівку Львівщиною

Docudays UA вирушає у мандрівку Львівщиною

12 жовтня 2017

Від 12 жовтня до 10 листопада Львівщина прийматиме XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області.

 

Львівська програма містить 24 фільми з різних країн світу, серед яких – 6 українського виробництва. Фестиваль відбуватиметься на 11-х відкритих майданчиках, з них – 6 у Львові, а 5 – в області.

 

Основні локації у Львові – Львівський палац мистецтв, Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького», Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Центр Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету, додаткові – Перша львівська медіатека, Львівський обласний молодіжний центр та кафе «Вірменка». Передбачені також спеціалізовані покази для школярів, студентів, освітян, поліцейських, бібліотекарів.

 

В області покази відбудуться в 10-ти населених пунктах – Бродах, Буську, Дрогобичі, Жовкві, Сокалі, Соснівці, Трускавці, Червонограді, у с. Запитові Кам’янка-Бузького району, с. Переспі Сокальського району.

 

Головна тема цьогорічного фестивалю – «Чотири градуси» – присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують, що до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі та спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних позицій.

 

Співзвучну темі фестивалю фотовиставку «Пізнаючи, не нашкодь» – про негативний вплив туризму на Говерлу та загалом діяльності людини на Українські Карпати – розгорнуть у музеї «Тюрма на Лонцького» молоді науковці з географічного факультету ЛНУ ім. І.Франка. Музей стане місцем спілкування з істориками й етнологами, а також експертних дискусій та теми зоо- та природозахисту.

 

Тематичні блоки фестивалю сформовані відповідно до цільової аудиторії партнерів фестивалю та обраних локацій:

- DOCU/PUBLIC – різні відкриті локації для змішаної аудиторії в місті Львові та області.

- DOCU/YOUNG – спеціалізовані покази для школярів та студентів, згідно із запрошеннями та акредитацією на базі навчальних закладів, бібліотек, відкритих креативних просторів у місті Львові та області.

- DOCU/POLICE – спеціалізовані покази для патрульних поліцейських міста Львова відповідно до запрошень та акредитації на базі Львівського палацу мистецтв.

 

У Львові також відбудуться два правопросвітницькі заходи для освітян – «Ґендерна політика в школі та «Права дитини в школі», мета яких – посилити правову обізнаність та спроможність учителів, адміністраторів та інших представників шкіл.

 

Фільми демонструватимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами. Вхід на всі заходи фестивалю вільний!

 

У середу, 11 жовтня, відбувся прес-брифінг Мандрівного фестивалю на Львівщині.

 

- Ніна Хома – регіональна координаторка XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, директорка ГО «Патронус».

- Вікторія Садова – представниця ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ» – регіонального співорганізатора XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

- Амет Бекіров – громадський діяч, голова правління ГО «Арекет», розвиває в Дрогобичі культурну дипломатію.

- Андрій Мочурад – керівник ГО «Граніт».

 

Чільне фото: кадр з фільму «Природа мого серця» (реж. Яаако Рууска).

 

Прес-брифінг Мандрівного фестивалю на Львівщині

 

Прес-брифінг Мандрівного фестивалю на Львівщині

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024