Дівчата «Золотого світанку»

Рік
2017
Країна
Норвегія, Данія, Фінляндія
Тривалість
93’
Режисер(-ка)
Ховард Бюстнес

«Що сталося з Грецією?», – вголос цікавиться режисер Ховард Бюстнес на початку цього бентежного документального фільму. Поки члени неонацистської партії «Золотий світанок» сидять у тюрмі за звинуваченнями в очолюванні кримінальної організації, їхні доньки, дружини та матері готуються взяти на себе лідерство і зберегти становище «Золотого світанку» як п’ятої за величиною партії у Греції на наступних виборах. Під час цих виборів та судових слухань норвезька знімальна група несподівано отримує доступ до таємних покоїв і сімейного життя членів однієї з найбільш сумнозвісних націоналістичних партій Європи, розкриваючи світогляд, цінності та характери людей, що перебувають на передовій сучасного націоналізму.

Виробництво та дистрибуція
Faction Film, Christian Falch, +4790865219, [email protected]
Режисер(-ка)
Ховард Бюстнес

Ховард Бюстнес народився в 1973 році. Цей режисер і продюсер є лауреатом численних нагород. Він закінчив Коледж кіно і телебачення в Ліллегаммері за спеціальністю «Телевізійний режисер», а також Норвезький університет наук і технологій у Трондгеймі. Його останні документальні фільми «Дві розлючені бабусі», «Фабрика здоров’я» та «Великий Джон» подорожували по кінотеатрах, телеканалах і фестивалях усього світу. Повнометражний документальний фільм «Великий Джон» здобув «норвезького “Оскара”» – нагороду «Аманда» за найкращий документальний фільм у прокаті. Крім того, він отримав нагороду за найкращий скандинавський документальний фільм на фестивалі Nordic Panorama, а також кілька інших нагород.

Фільмографія

Сон про гольф (2000), Великий Джон (2008), Фабрика здоров’я (2010), Дві розлючені бабусі (2013), Дівчата «Золотого світанку» (2017)