Мандрівний Docudays UA стартує у Львові!

Мандрівний Docudays UA стартує у Львові!

15 жовтня 2018

11 жовтня у Львівській міській раді організатори презентувати програму XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області, який триватиме з 18 жовтня по 18 листопада під гаслом «Рівні рівності».

 

У вступному слові Ніна Хома, співкоординаторка Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області, директорка ГО «Патронус», зазначила: «Ця тема для нас є важливою, тому що без розуміння фундаментального поняття “рівності” на практиці буде важко говорити про захист конкретних прав людини на рівні держави та захищати їх».

 

 

«Цьогорічна програма Docudays UA присвячена групам людей, що найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві. Ми вважаємо, що кожна людина має право на висловлення своїх поглядів, право на самовизначення та самовираження. І держава повинна створювати умови для цього. А також, проводити просвітницьку роботу у суспільстві, роз’яснюючи, навчаючи та створюючи для всіх однакові можливості. Саме тому ми підготували низку заходів і запрошуємо до обговорення важливих тем сьогодення усіх зацікавлених», - додала Лідія Тополевська, співкоординаторка Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області, керівниця ГО Центр «СІМ».

 

 

З жовтня по грудень найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці 22-х областей України серед яких Львівська область. На Львівщині відбудутся 24 відкритих заходів: 21- у Львові, 3 - у містах і селах регіону. Загалом 30 цьогорічних партнерів фестивалю зорганізують більше 50-ти спеціальних подій для школярів, освітян, студентів, юридичної спільноти, активістів та іншої глядацької аудиторії.

 

18 жовтня о 18:30 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів відбудеться показ фільму «Зворотній бік усього» сербської режисерки Міли Турайлич. «Наш музей не випадково є локацією для відкриття фестивалю. Історія режисерки розповідає про її сімейну квартиру. Одного дня, один режим поділив квартиру навпіл і довгий час одночасно “за стіною” проживали прибічники опозиційних режимів. Змінювалася країна, змінювалися люди, змінювалася сама квартира. Я залишу інтригу для глядачів - знесли стіну чи ні, і чи зустрілися урешті опоненти. Основна експозиція музею, над якою ми працюємо, розповідатиме про повоєнну львівську квартиру 39-го року і історію її мешканців. Тож після фільму ми привідчинемо її двері і обговоримо фільм і власне львівський контекст», - розповіла Ольга Гончар, директорка Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору».

 

 

Зі слів Лідії Тополевської у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» організують низку заходів для дітей, а також дискусії на тему декомунізації. «Відбувається зміна назв, чи зміна у поглядах і свідомості?», - це питання обговорюватимуть після перегляду фільму «Вихідний». Окрім того, планується прикладний майстер-клас на тему психологічної реабілітації воїнів АТО. Також фільми Мандрівного Docudays UA на Львівщині можна буде побачити у рамках Бієнале довіри у Львові, а у Львівському драматичному театрі імені Л. Українки відбудеться зустріч з режисером  «Гірчиця у садах» Пьотром Армяновським та головною героїнею фільму.

 

Тарас Грень, начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області, наголосив на важливості долучення державних інституцій до подібного роду проектів у питанні співпраці у напрямку просвітницької діяльності серед населення, зокрема щодо проблеми булінгу у школі.

 

«Булінг у школах досягає жахливих масштабів. Цькування призводить до руйнування особистості дитини і подальших складнощів у адаптації до соціуму. А, якщо дитина слабка духом, то це може призвести і до спроб самогубства, оскільки дитина починає думати, що нікому не потрібна. Це страшно», - наголосив Тарас Грень. Управління юстиції буде поширювати інформаційні матеріали про булінг під час фестивалю.

 

Серед партнерів фестивалю і представники правозахисних організацій. Володимир Бєглов, голова Правління Освітнього центру з прав людини у Львові, розповів про дослідження «Що українці знають і думають про права людини» 2017 року, яке проводила програма розвитку ООН. «Згідно якого більшість українців і українок вважають, що права людини потрібно заслужити, отримати, хтось їх має прийти і дати. Дуже мало людей усвідомлюють, що права людини - це те з чим ти народжуєшся», - зазначив Бєглов. Освітній центр з прав людини представлятиме фільм «Моя щаслива непроста родина» нідерландської режисерки Тесси Луїзи Поп про право на життя “некласичних” для традиційного дискурсу родин.

 

 

Підсумовуючи, Ніна Хома розповіла про освітні заходи у рамках фестивалю: «Відбудеться тренінг “Як працювати із дітьми, які представляють меншини” для освітян спільно з ГО “Феміністична майстерня”. Для юристів(ок), адвокатів(ок) ми підготували семінар “Дискримінація за ознакою статі. Застосування рішень Європейського суду з прав людини у юридичній практиці” на базі Правового клубу PRAVOKATOR. Говоритимемо про зґвалтування жінок-воїнів та захист їх прав спільно з ГО “Асоціація жінок-юристок України ЮрФем”».

 

«Дві третіх програми кінопоказів залишається безкоштовними, проте у рамках експерименту цьогоріч деякі покази будуть платними. Зібрані кошти від продажу квитків будуть спрямовані на покриття витрат локацій для проведення фестивалю. Продаж квитків уже розпочався на сайті Gastroli.ua», - резюмувала співорганізаторка.

 

Розклад показів та анонси фільмів у Львівській області.

 

Новини Мандрівний Docudays UA на Львівщині у Facebook: @docudaysinlviv

 

Фото: Дмитро Шацький.

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024