Docudays UA завітав до Української академії лідерства
Docudays UA завітав до Української академії лідерства
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA завітав у Харків і запропонував студентам стрічку «Сакава».
Фільм знайомить із трьома молодими людьми з Гани, які не можуть знайти роботи і з відчаю вдаються до онлайн-шахрайства. Те, що на Заході вважають аферизмом, для «хлопців Сакави» – просто використання доступних ресурсів в умовах безробіття та злиднів.
«Цей фільм – з одного боку, надає змогу довідатися про життя в колишній колонії, яка тепер має значні економічні й екологічні проблеми. А з іншого – детально показує прийоми й небезпеки кібершахрайства», - поділився враженнями Артур Терновий студент Української академії лідерства.
Після перегляду відбулася дискусія з експертом – Олексієм Рвачовим, старшим викладачем кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки Харківського національного університету внутрішніх справ. Модератор та регіональний координатор Docudays UA на Харківщині Юрій Чумак розповів: «Гана є Африканською країною, куди з «розвинутих» держав звозять тисячі тонн електронного сміття. Яке, в умовах місцевої «утилізації» за допомогою випалювання металу з ізоляційних матеріалів та пластикових корпусів, нищить екологію».
Студенти були шоковані побаченим у стрічці та просто завалили пана Олексія своїми запитаннями про крадіжки й шахрайства в Інтернеті, розпитували, як уникнути небезпек в мережі. Експерт розповів реальні історії з життя кібер-злочинців, діяльність яких розслідували вітчизняні правоохоронці. Поділився корисними порадами, як не потрапити в тенета шахраїв.
«Для мене самого ця подія виявилася напрочуд цікавою. Я не тільки поділився знаннями, якими володію, але й сам дізнався і про УАЛ, і про Docudays UA. Це знайомство виявилося дуже корисним. Розкажу курсантам нашого поліцейського вишу про побачене у фільмі – це стане в нагоді в їх майбутній професійній діяльності», - підкреслив пан Олексій.
Іван Чубукін, керівник програми суспільного розвитку філії Української академії лідерства у Харкові зауважив: «Кінопоказ нашим студентам, як то кажуть, «зайшов». УАЛ фактично працює з новими лідерами нової України. І молоді активісти сказали, що це дійсно фільм для людей, які мислять. У ньому закладено багато важливих сенсів, це не якийсь там «бойовичок»… Ми плануємо продовжити співпрацю з Docudays UA, оскільки таке кіно дозволяє осягнути глибинні смисли того, що відбувається у світі».
Пан Юрій поділився інформацію про сучасні загрози кібербулінгу та презентував правові буклети, підготовлені в рамках «Кампанії проти кібербулінгу» Docudays UA.
Автор: Георгій Кобзар