Емоції, життя й окупована територія України через призму фільму «Його Бастилія»

Емоції, життя й окупована територія України через призму фільму «Його Бастилія»

16 грудня 2019

Дебютна робота української режисерки Валерії Трещової «Його Бастилія» зібрала в Літературному целанівському центрі Чернівців невелику, але по-сімейному затишну аудиторію.


Час перегляду пролетів непомітно. Протягом усього фільму глядачі поринули в родинний побут та стосунки головного героя з навколишнім світом, і майже кожен побачив у ньому свої страхи чи відбиток подій, які відбуваються на сході нашої держави.

 

 

Стрічку знімали у 2017 році, і присутні мали можливість побачити, як виглядав Донецьк у кадрі: без зруйнованих будинків, доволі органічно, хоча й трохи сіро.

 

На захід запросили викладачку філологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Світлану Вардеванян. Тож багато говорили про емоції, пам’ять, життя, залишки «радянщини» й окуповану територію України.

 

«Родина, найімовірніше, належить до класу «радянської інтелігенції». На це вказує велика бібліотека, фонотека та постійне посилання до історії про Бастилію, де люди боролись за свободу», – помітив Дмитро Міцевич, координатор Мандрівного фестивалю в Чернівцях.

 

«День узяття Бастилії – особлива дата для батьків Валерії. Це день їхнього одруження. І хоча ця подія фігурує в коханні чоловіка до жінки, ми розуміємо її значно глибше. Це історія прагнення до свободи через музику, книги, оточення. Історія довжиною в життя, яка закінчується практично повною ізоляцією без шансу на порятунок», – зауважила одна з глядачок.

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
RIGHTS NOW! Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?
Новини
14 жовтня 2021
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся показ документальної стрічки «Колумбійська родина»
Новини
11 жовтня 2021
Відкриття 18 Мандрівного Docudays UA в Кіровоградській області відбулося!
Новини
08 жовтня 2021
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт
Новини
01 жовтня 2021
Людське з обох боків екрану

Новини

18 Мандрівний Docudays UA стартував у Полтаві та області
Новини
29 вересня 2021
«Ласкаво просимо, вхід заборонено»: нові медіа для занурення в експозицію та актуальні соціальні теми
Новини
22 вересня 2021