Мандрівний фестиваль у Чернівцях.

Мандрівний фестиваль у Чернівцях.

09 грудня 2019

Глядачі й глядачки XVI Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA зібралися разом 5 грудня в культурно-мистецькому центрі «Вернісаж на Панській», щоб подивитися фільм-розслідування Сью Вільямс «Навмисна смерть».

 

Стрічка відкриває тіньову сторону складних взаємозв’язків між технологіями, природою та людством. Руйнує стереотип про «екологічність» цифрової індустрії, адже всі складові ґаджетів залишають токсичні залишки на нашій планеті.

 

У Китаї, де виготовляється більшість ґаджетів, ґрунтові води забруднені на 60 відсотків. Працівники ІВМ та їхні діти страждають від численних онкологічних захворювань. Понаднормова праця в нелюдських умовах і тонни е-сміття – ось лише неповний перелік побічних ефектів від виробництва.

 

Упродовж усього сеансу в залі – майже мертва тиша. Інколи чути сумні зітхання чи прицмокування, коли розповідають про наслідки забруднення землі важкими металами в Сан-Хосе та суїцидальні випадки в Китаї.

 

Режисерка залишає відкритим питання: «Хто ж все-таки винен?». Корпорації, які женуться за прибутком, незважаючи на здоров'я своїх працівників і токсичний вплив на довкілля? Чи користувачі, які оновлюють свої ґаджети ледь не щороку, перетворюючи старі моделі в тонни е-сміття?

 

Тож після перегляду присутні охоче ділилися власними думками, згадували, скільки всього «застарілого» лежить удома в «шухляді» і яку кількість грошей було витрачено на сучасний ґаджет.

 

«Фільм дуже вразив. Я ніколи не замислювався над тим, куди діваються старі телефони чи комп’ютери. Тепер я тричі подумаю перед тим, як купувати якусь новомодну «фічу», – ділиться з нами після перегляду один з глядачів.

 

Мандрівний фестиваль у Чернівцях триватиме до 11 грудня. Традиційно організаторами стали: ГО «Лабораторія культурних досліджень» та ГО «Клуб української молоді». Партнерами фестивалю в місті стали: Чернівецька міська рада, Управління культури Чернівецької міської ради, Український Народний Дім у Чернівцях та Paul Celan Literaturzentrum / Літературний целанівський центр.

 

Розклад подій тут.

 

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
RIGHTS NOW! Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?
Новини
14 жовтня 2021
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся показ документальної стрічки «Колумбійська родина»
Новини
11 жовтня 2021
Відкриття 18 Мандрівного Docudays UA в Кіровоградській області відбулося!
Новини
08 жовтня 2021
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт
Новини
01 жовтня 2021
Людське з обох боків екрану

Новини

18 Мандрівний Docudays UA стартував у Полтаві та області
Новини
29 вересня 2021
«Ласкаво просимо, вхід заборонено»: нові медіа для занурення в експозицію та актуальні соціальні теми
Новини
22 вересня 2021