На Мандрівному Docudays UA навчать, як захищатись від онлайн-шахрайства

На Мандрівному Docudays UA навчать, як захищатись від онлайн-шахрайства

08 листопада 2019

У межах Мандрівного фестивалю з нагоди показу фільму «Сакава» Бена Асамоа тривають воркшопи з цифрової безпеки в містах України. Фільм «Сакава» знімає маски з людей, які відправляють вам листи про виграш у лотерею, а також з тих, хто ховається за профілями жінок на сайтах знайомств. Стрічка знайомить нас з буденним життям спільнот у Гані, які живуть на гроші, отримані від онлайн-шахрайства. Щоб досягнути мети, аферист(к)и ладні на все, навіть вдаються до чорної магії й шаманства вуду.

 

У сучасному глобалізованому світі інформаційна безпека стає актуальною для будь-якої країни та користувача/-ки інтернету. Це стало поштовхом для Docudays UA не лише показати фільм «Сакава» в межах Мандрівного фестивалю, а й організувати спеціалізовані воркшопи з інформаційної безпеки в Ужгороді, Кременчуціта  Львові.

 

Під час практикумів з цифрової безпеки експерт(к)и розкажуть про загрози, на які люди наражаються в інтернеті. Наприклад, останнім часом збільшились фішингові атаки на користувачів мережі. Це спроби отримати особисту інформацію оманливим шляхом, надсилаючи електронний лист, схожий на лист з банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку абощо. Глядачі та глядачки дізнаються: як захистити свої персональні дані, як створити безпечний пароль та як відрізнити фішинговий лист від справжнього. Спеціалісти розтлумачать механізми, за допомогою яких уряд та бізнес збирають особисту інформацію про населення. Які загрози й ризики криються в цих методах та як від них вберегтись користувачу мережі.

 

Павло Бєлоусов  16 листопада очолить  воркшоп з цифрової безпеки в Ужгороді, зосередившись на фішингових атаках. Павло – експерт та тренер з цифрової безпеки у Digital Security School (DSS380). Веде авторський блог на сайті «НВ» про цифрову безпеку та співавтор онлайн-курсу «Цифрова безпека та комунікація в онлайні».

 

Вже 17 листопада відбудеться воркшоп «Безпека в інтернеті. Паролі» у  Кременчуці. Спікер Андрій Маштаков – експерт і тренер проєкту DSS380, який вже понад 25 років стежить за тенденціями інтернет-безпеки. Він упевнений, що інформація про цифрову безпеку повинна бути доступна всім користувачам незалежно від сфери діяльності. Під час тренінгу учасники та учасниці дізнаються про найпоширеніші способи зламу паролів та методи захисту від цього. Вирішать дилему: пам’ятати всі унікальні паролі для кожного сервісу або згенерувати один, але надійний.

 

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
RIGHTS NOW! Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?
Новини
14 жовтня 2021
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся показ документальної стрічки «Колумбійська родина»
Новини
11 жовтня 2021
Відкриття 18 Мандрівного Docudays UA в Кіровоградській області відбулося!
Новини
08 жовтня 2021
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт
Новини
01 жовтня 2021
Людське з обох боків екрану

Новини

18 Мандрівний Docudays UA стартував у Полтаві та області
Новини
29 вересня 2021
«Ласкаво просимо, вхід заборонено»: нові медіа для занурення в експозицію та актуальні соціальні теми
Новини
22 вересня 2021