Низовий активізм та документалістика: старт Мандрівного на Донеччині

Низовий активізм та документалістика: старт Мандрівного на Донеччині

25 листопада 2019

Відкриття Мандрівного Docudays UA у Маріуполі відбулося 13 листопада в центральному кінотеатрі «Перемога». Фільмом-відкриттям організатор(к)и обрали короткометражну стрічку «Ти, бля, рота закрий!» режисерки Таісії Кутузової про боротьбу підлітка проти корупції.  Це робота з програми CIVIL PITCH – унікального прикладу спільної роботи громадських активістів/-ок та документалістів/-ок. 

 

Цей фільм не залишив байдужими глядачів: тривале обговорення після показу нагадало про низові та активістські рухи в самому Маріуполі. Наприклад, один з глядачів розповів, як активісти витягли 600 км сітей для незаконної ловлі риби. Із цими доказами звернулися до представників правоохоронних органів, та винних і досі не знайшли.

 

До традиційних партнерів Docudays UA на Донеччині БО «Клуб «Майбутнє», ГО «Приазовська правозахисна група», ГО «Донецький Меморіал» цьогоріч долучилася «Платформа ТЮ».

 

«Ми вперше беремо участь в організації цього фестивалю. Та для нас низова культура, інноваційні ідеї, права та свободи людини, а також сучасне мистецтво є цінностями, що домінують. Події центру від арт-резиденцій до художніх вуличних акцій зачіпають найгостріші соціальні теми: ґендерне насильство, свобода слова, дискримінація, декомунізація, права меншин, екоактивізм тощо. Робити соціальні зміни саме в Маріуполі – це неабиякий виклик. Проте ми впевнені, що все, що працює для розвитку культури, працює проти війни», – розповіла Віра Процьких, координаторка Мандрівного фестивалю.

 

Уже 4 роки в Маріуполі діє дискусійний клуб Docudays UA.  Щомісяця в клубі збираються учасники,дивляться стрічки та обговорюють сюжети. Надія Герасимова, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу ЦБС ім. Короленко наголосила: «Ми намагаємось обрати тематику кінопоказів, найближчу до проблем, які є в Україні. Це проблема насилля над жінками, насилля серед підлітків, так званий булінг. Це тема торгівлі людьми, тема ксенофобії».

 

Загалом глядачі Мандрівного фестивалю в Маріуполі побачать 19 найкращих документальних фільмів України та світу. Мандрівний фестиваль продовжує подорож Донеччиною до 11 грудня. Детальніше з програмою регіональних показів можна ознайомитися тут.

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
RIGHTS NOW! Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?
Новини
14 жовтня 2021
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся показ документальної стрічки «Колумбійська родина»
Новини
11 жовтня 2021
Відкриття 18 Мандрівного Docudays UA в Кіровоградській області відбулося!
Новини
08 жовтня 2021
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт
Новини
01 жовтня 2021
Людське з обох боків екрану

Новини

18 Мандрівний Docudays UA стартував у Полтаві та області
Новини
29 вересня 2021
«Ласкаво просимо, вхід заборонено»: нові медіа для занурення в експозицію та актуальні соціальні теми
Новини
22 вересня 2021