«Обережно, провалля!» в бібліотеці Тернополя

«Обережно, провалля!» в бібліотеці Тернополя

08 листопада 2019

Фестиваль Docudays UA зустрів традиційний партнер – Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека. Дивилися й дискутували довкола одного з хітів цьогорічної програми – стрічки Бінга Ліу «Обережно, провалля!».Фільм – дебютна робота молодого режисера в документальному кіномистецтві. Цього року її номіновано на премію Американської кіноакадемії «Оскар» як найкращий неігровий фільм.

 

«Це не просто кінострічка, а справжній шедевр кіномистецтва. ЇЇ можна вважати черговим і найкращим аргументом недосконалості поділу жанрів кінематографу: на художній та документальний. Адже документальне кіно теж може бути високохудожнім», – вважає Олександр Степаненко, координатор Мандрівного Docudays UA у тернопільської області.

 

У фокусі автора – проблема насильства в сім'ї та чинники, які призводять до нього. Підходи «одноразового вжитку» переносяться зі світу речей до сфери людських стосунків. Безробіття, бідність, алкоголь, статева розпуста та загально низький рівень культури призводять до того, що традиція насильства вкорінилась у суспільному житті.

 

Режисер на прикладі власної сім’ї та родин своїх друзів доводить – насильство як «засіб виховання» не спрацьовує. Автор та його персонажі не вдаються до нав'язливого моралізаторства. Вони переживають та проговорюють свій біль, розчарування та надію на прощення. І тим доводять: виховувати варто власним прикладом, піклуванням, увагою, любов'ю й терпінням.

 

Фільм глибоко зворушив аудиторію бібліотеки. Його персонажі – «недосконалі» люди, які справді роблять чимало помилок і невиправданих вчинків у житті. Але всі вони викликають співчуття й емпатію в глядача.

 

Наступна зустріч в обласній бібліотеці відбудеться 10 грудня. Демонструватимуть фільм Романа Бордуна «Божественні». Історія – калейдоскоп, в окулярі якого всі ми: праведні, нещадні, смішні, наївні, чесні. Наша реальність багатошарова та неприкрашена, позбавлена однозначних абсолютних трактувань добра і зла, гуманності і жорстокості, милосердя і байдужості.

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
RIGHTS NOW! Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?
Новини
14 жовтня 2021
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся показ документальної стрічки «Колумбійська родина»
Новини
11 жовтня 2021
Відкриття 18 Мандрівного Docudays UA в Кіровоградській області відбулося!
Новини
08 жовтня 2021
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт
Новини
01 жовтня 2021
Людське з обох боків екрану

Новини

18 Мандрівний Docudays UA стартував у Полтаві та області
Новини
29 вересня 2021
«Ласкаво просимо, вхід заборонено»: нові медіа для занурення в експозицію та актуальні соціальні теми
Новини
22 вересня 2021