Пастки всесвітнього павутиння: як уберегти себе в морі цифрових можливостей

Пастки всесвітнього павутиння: як уберегти себе в морі цифрових можливостей

12 грудня 2019

У межах Мандрівного фестивалю Docudays UA 4 грудня у Львові відбувся семінар на тему: «Пастки всесвітнього павутиння: як уберегти себе в морі цифрових можливостей».

 

Мати доступ до знань та інформації завжди було привілеєм лише певних груп людей — аристократії або представників релігійних культів, для більшості такі можливості були недоступними. В епоху інформаційного суспільства, коли технології стали вседоступними, ситуація докорінно змінилася. Безперечно, світ відкрився, став ближчим до кожного з нас. Дозволив отримати будь-яку інформацію з усіх куточків світу. Мистецтво, наука, політика та розваги відкриваються з одного дотику до екрана мобільного телефону або клавіатури комп'ютера. Та чи дійсно сучасна людина в інформаційному світі отримала свободу вибору та доступ до істинного знання? На це питання намагались знайти відповідь учасники/-ці семінару. Подія організована громадською організацією «Патронус» разом з партнерами: Музеєм Гідності у Львові та Навчально-методичним центром освіти м. Львова.

 

 

Спікерка заходу - Вікторія Романюк, заступниця головного редактора StopFake.org, заступниця директора Могилянської школи журналістики, кандидатка наук з культурології та медіаекспертка. Розповіла учасницям/кам семінару, як відрізнити справжні новини від фейкових та не дозволяти неправдивими фактами маніпулювати нашими думками. Запрошені спробували проаналізувати ключові загрози інформаційного простору, розглянули яскраві приклади медіавпливів та знайшли нові способи безпечного існування у вимірі інформації.

 

«Вседоступність технологій зробили з кожного з нас учасником інформаційного процесу — не лише споживачами, а й творцями повідомлень. Медіа, блогери, лідери думок, охочі заробити на продажі та споживанні інформації — мільйони думок і точок зору, які одночасно зазвучали у віртуальному та медіапросторі, як ніколи раніше, віддалили людину він істини, створили перепони до ґрунтовного та глибокого пізнання інформації та стали загрозою приватного життя. Брехня, маніпуляції, хибні точки зору змінюють і сучасну аудиторію її сприйняття дійсності, трансформували сучасну комунікацію», - розповіла Вікторія.

 

Переглянути відеозапис події тут.

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
RIGHTS NOW! Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?
Новини
14 жовтня 2021
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся показ документальної стрічки «Колумбійська родина»
Новини
11 жовтня 2021
Відкриття 18 Мандрівного Docudays UA в Кіровоградській області відбулося!
Новини
08 жовтня 2021
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт
Новини
01 жовтня 2021
Людське з обох боків екрану

Новини

18 Мандрівний Docudays UA стартував у Полтаві та області
Новини
29 вересня 2021
«Ласкаво просимо, вхід заборонено»: нові медіа для занурення в експозицію та актуальні соціальні теми
Новини
22 вересня 2021