Полтавщина зустріла XVI Мандрівний

Полтавщина зустріла XVI Мандрівний

07 грудня 2019

Більшість сучасних людей щоденно публікують у соціальних мережах особисту інформацію про себе та своїх рідних, рідко замислюючись про захист приватності в онлайн-просторі. Провідна тема XVI Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA цього року – цифрові технології та захист прав людини в мережі.

 

Новий цифровий світ змінює нас, наше мислення, звички, способи комунікації, усю нашу свідомість. Відтак у 2012 році з’явився навіть новий термін «цифрові права». Docudays UA у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. П. Котляревського відкрила стрічка «Bellingcat: Правда у світі постправди» режисера Ганса Пула. Після перегляду стрічки відбулася дискусія: «Що потрібно знати суспільству про цифрову безпеку в інтернеті? Як уберегти наших близьких?».

 

Дуже потужна документальна робота розповідає не лише про те, як працюють волонтери #Bellingcat, як вони збирають, зберігають, аналізують цифрові сліди та докази злочинів. І не лише про те, що в сучасному світі для розкриття деяких воєнних, політичних злочинів чи фейкових новин достатньо мати комп’ютер, доступ до мережі й певні навички.

 

Фільм наочно демонструє, як саме за останні роки змінився світ. Віртуальний простір уже став частиною об’єктивної реальності й проріс крізь тіло цивілізації, мов нервова система. Щодня мільйони людей добровільно залишають колосальну кількість відкритих цифрових слідів: у пошукових запитах, у соцмережах та на різноманітних сайтах у вигляді текстових повідомлень, фото, аудіо, відео або статистичних даних. Щодня сотні супутників спостерігають за тим, що відбувається на Землі. Тисячі гігабайт інформації осідають у мережі. Так, приватність стає доволі умовною.

 

 

«У цифровому світі людям, які коять злочини, подібні до збиття рейсу #MH17, стає все важче це приховати. І деякі «сильні світу цього» тільки зараз починають усвідомлювати, що старі правила та методи контролю інформації перестають працювати. У світі постправди правда стає цінністю», – говорить Андрій Карпенко, експерт з цифрової безпеки Полтавської філії Суспільної служби України.

 

Голова Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко зазначила: «Документальне кіно, впливаючи на емоції, дозволяє достукатися до різних людей і по-іншому подивитися на життя. Режисери показують життя як воно є. І коли люди бачать це на екрані, їм відкриваються нові сенси».

 

Очолювана Ганною Кіященко Полтавська філія Суспільної служби України – регіональний партнер фестивалю впродовж 13 років.

 

Розклад подій Мандрівного фестивалю на Полтавщині тут.

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
RIGHTS NOW! Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?
Новини
14 жовтня 2021
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся показ документальної стрічки «Колумбійська родина»
Новини
11 жовтня 2021
Відкриття 18 Мандрівного Docudays UA в Кіровоградській області відбулося!
Новини
08 жовтня 2021
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт
Новини
01 жовтня 2021
Людське з обох боків екрану

Новини

18 Мандрівний Docudays UA стартував у Полтаві та області
Новини
29 вересня 2021
«Ласкаво просимо, вхід заборонено»: нові медіа для занурення в експозицію та актуальні соціальні теми
Новини
22 вересня 2021