Що готує Мандрівний кінофестиваль Docudays UA на Рівненщині?

Що готує Мандрівний кінофестиваль Docudays UA на Рівненщині?

21 листопада 2019

З 19 листопада на Рівненщині стартує 16-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Відкриті кінопокази для всіх охочих відбуватимуться в Рівненській обласній бібліотеці для молоді та в театрі «Сонях» з 2 до 5 грудня включно. Крім обласного центру, відкрита програма відбудеться й в Острозі. В Національному університеті «Острозька академія» заплановані два кінопокази – на 28 листопада і 2 грудня.

 

До кінопрограми фестивалю на Рівненщині ввійшло 8 стрічок. Серед них – фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди», який досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Вони розкривають резонансні справи, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів. Стрічка «Чистильники» запрошує у світ інтернет-цензури, яку великі гравці мереж Google, Facebook, Twitter віддають на аутсорсинг робітникам і робітницям на Філіппінах. Фільм-розслідування «Навмисна смерть» відкриває приховані процеси індустрії електроніки та доводить, що навіть найменші ґаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я.  «Окрім кінопоказів, цьогоріч у межах фестивалю ми проведемо лекції для студентів Рівненщини на тему цифрового розвитку держави та безпечної поведінки в сучасному цифровому світі», – розповідає Олексій Горецький, директор РОГО «Комітет виборців України», організатор Мандрівного фестивалю в Рівненські області.

 

У прес-конференції, що анонсував фестиваль, узяла участь начальниця Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Оксана Сальчук. Вона зазначила, що вислів «держава в смартфоні» – це вже не захмарні очікування. «Міністерство юстиції до цих нововведень уже готове. Ми в такому реформуванні вже четвертий рік. І те, що всі державні органи будуть так працювати – це дуже добре. Ми бачимо, що є запит на такі послуги в громадян, адже це зручно», – наголошує пані Сальчук.

 

«Я радий, що ми вже не вперше можемо приймати цей фестиваль у себе в театрі, – сказав керівник театру «Сонях» Олексій Титаренко. – Це буде цікаво й нашій аудиторії. Адже цьогоріч для показів у нас відібрані також фільми, які стосуються мистецтва та людей мистецтва».

 

Загалом на Рівненщині фестиваль триватиме з 19 листопада до 16 грудня включно. За цей час організатори планують провести не менше ніж 15 показів у навчальних закладах, бібліотеках, креативних просторах. Розклад подивитись можна тут.

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
RIGHTS NOW! Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?
Новини
14 жовтня 2021
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся показ документальної стрічки «Колумбійська родина»
Новини
11 жовтня 2021
Відкриття 18 Мандрівного Docudays UA в Кіровоградській області відбулося!
Новини
08 жовтня 2021
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт
Новини
01 жовтня 2021
Людське з обох боків екрану

Новини

18 Мандрівний Docudays UA стартував у Полтаві та області
Новини
29 вересня 2021
«Ласкаво просимо, вхід заборонено»: нові медіа для занурення в експозицію та актуальні соціальні теми
Новини
22 вересня 2021