Дорослішати та любити. У Дніпрі обговорюють фільми з програми DOCU/Діти

Дорослішати та любити. У Дніпрі обговорюють фільми з програми DOCU/Діти

30 вересня 2020

У Дніпрі в межах Мандрівного Docudays UA тривають кінопокази фільмів про непрості історії дорослішання звичайних дітей. «Здавалося б — ці фільми про дітей, але вони не залишають осторонь саме дорослих», — зазначає одна з відвідувачок кінопоказу програми DOCU/Діти.

 

Після перегляду фільмів у Книгарні «Є» відбулась емоційна дискусія, під час якої дорослі та діти розмірковували на рівних: «Найближчою мені виявилась тема фільму «Ловець пташок». Ця стрічка глибоко вразила мене. Вона дає можливість зрозуміти, що справжня любов – це  любов, що не знає насилля».

 


 

«Я трохи заздрю тому, як героїня фільму «Хвилі світла» Фріда впевнено досліджує світ навколо, незважаючи на порушення зору. Мене також вразило те, як дорослі, що оточують дівчину, підтримують її самостійні кроки. Здається, що вони отримують задоволення лише від того, що можуть бути поруч з Фрідою».

 


«Мені було боляче дивитися на умови життя в Азербайджані, де діти позбавлені доступу до питної води та змушені жити серед сміття. Незважаючи на це, Решат, головний герой стрічки «Ловець пташок», мріє, радіє та досліджує свою ідентичність. У процесі дорослішання Решат усвідомлює те, що часто залишається недоступним для багатьох дорослих: любити означає вміти відпустити».

 

Фото: Таїсія Жебрик


20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024