ПАМ'ЯТІ МИКОЛИ ІВАНОВИЧА КОРОБКА

ПАМ'ЯТІ МИКОЛИ ІВАНОВИЧА КОРОБКА

01 квітня 2021

 

 


18 років тому в Києві відбувся перший Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. А через 2 роки невтомний просвітитель, правозахисник і захисник живої природи Микола Іванович Коробко провів покази документальних стрічок у Кривому Розі – він став одним з перших творців Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 

Минулого літа на зустрічі регіональних координаторів Мандрівного фестивалю він з гордістю розповідав про це в колі друзів. Восени провів свій 16-й Мандрівний у рідному місті. Мав багато планів, чекав закінчення локдауну, чекав зустрічі наживо з колегами в Києві.

 

А 30 березня Микола Іванович Коробко несподівано покинув цей світ.

 

Він багато встиг зробити для народу України: боровся за її незалежність, був народним депутатом України першого скликання (1990-1994 рр), брав участь у створенні Конституції, був активістом депутатського об’єднання «Народна рада», членом парламентської Комісії у питаннях екології та раціонального природокористування.

 

 

Фото з архіву Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA


Був одним із засновників і тривалий час очолював Всеукраїнську екологічну асоціацію «Зелений світ», співзасновником всеукраїнської громадської організації «Спілка офіцерів України», керівником Криворізького міського об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка з 2000-го року, а також ГО «Криворізьке міське правозахисне товариство» і брав участь у багатьох інших правозахисних організаціях. Був членом керівних органів Української Гельсінської спілки з прав людини у різний проміжок часу, допомагав розвиватися Спілці й сприяв появі багатьох правозахисних ініціатив.

 

Ми, команда ГО «Докудейз», Міжнародного фестивалю Docudays UA, Мережі Мандрівного фестивалю та Мережі кіноклубів медіапросвіти з прав людини глибоко сумуємо з приводу втрати нашого мудрого досвідченого друга – борця за ідеали демократичного суспільства та висловлюємо щире співчуття родині Миколи Івановича.   

 

Команда Docudays UA.

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
20 Мандрівний завершився, що далі?
Новини
15 лютого 2024
20 ювілейний Мандрівний Docudays UA у цифрах
Новини
01 лютого 2024
Про те, якою може бути робота журналістів: кінопокази Мандрівного Docudays UA на Житомирщині
Новини
04 січня 2024
20 Мандрівний Docudays UA завітав на Хмельниччину
Новини
04 січня 2024
Як ми спільно створювали «образ майбутнього» на 20 ювілейному Мандрівному Docudays UA
Новини
29 грудня 2023
Сквер Docudays UA та видатні особистості: Мандрівний фестиваль очима Володимира Ханаса
Інтерв'ю
29 грудня 2023
Геннадій та Ігор Кофман: мандрівка історією із засновниками Docudays UA
Інтерв'ю
28 грудня 2023