«Ця тема не просто важлива, вона — життєво необхідна»: у Бердянську відбувся показ стрічки «Невидимі»

«Ця тема не просто важлива, вона — життєво необхідна»: у Бердянську відбувся показ стрічки «Невидимі»

27 жовтня 2021

На Мандрівному Docudays UA у Бердянську відбувся показ стрічки «Невидимі» режисерки Майї Мартіняк. Після перегляду глядачі та глядачки долучилися до обговорення, яке модерували тренери з прав людини Лариса Коломєєць та Олег Охредько. 

 

Фільм «Невидимі» розповідає історії трьох молодих жінок з різних країн, яких об’єднує досвід пологів. У кадрах зі справжніх пологів стрічка розкриває обличчя травми та проявляє невидиму для суспільства реальність. Показ фільму на Мандрівному Docudays UA відбувся дотично до Всеукраїнської кампанії ГО «Докудейз» під назвою «Разом — за безпечні пологи!».

 

Після перегляду учасники та учасниці обговорили проблеми, які виникають під час пологів та поділились думками та спогадами зі свого життя. Крім того, були розглянуті питання дотримання прав людини, батьків та дітей, під час вагітності, пологів та післяпологового періоду. Обговорили питання проведення адвокаційних компаній у місті та, за традицією цьогорічного Мандрівного Docudays, візуально зобразили свої враження від фільму.   

 

Як зазначила одна з учасниць перегляду та обговорення, «цей фільм потрібно демонструвати на телебаченні, показувати в лікарнях та в медичних інститутах. Ця тема не просто важлива, вона — життєво необхідна». Інша глядачка зауважила, що формат перегляду стрічки та обговорення з фахівцями та фахівчинями з прав людини заглиблює у проблему та дає можливість по-новому поглянути на неї.
19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022