«Коли я дивився на світлини, то раптом усвідомив, що ніхто з нас не може бути впевненим, що ніколи не потрапить до закритого закладу»

«Коли я дивився на світлини, то раптом усвідомив, що ніхто з нас не може бути впевненим, що ніколи не потрапить до закритого закладу»

27 жовтня 2021

Особливою подією 18 Мандрівного Docudays UA у Кіровоградській області стала 3D-виставка світлин Олександра Чекменьова «Ласкаво просимо, вхід заборонено». Відвідувачі не приховували емоцій, переосмислювали власний досвід та розмірковували про дотримання прав людини в закладах закритого типу з Богданом Мойсою, аналітиком правозахисного департаменту ГО «Докудейз».

 

«Мене вразили світлини жінки з ліліями та жінки з лялькою. Їхні добрі погляди нагадали мені очі моєї покійної бабусі. Чому ці люди знаходяться у лікарні? Пригадую, як моя бабуся з задоволенням гралася зі мною ляльками й говорила, що в неї в дитинстві таких іграшок не було. Мені навіть захотілося обійняти цих жінок», — поділилася своїми враженнями відвідувачка виставки.

 

Люди розповідали, що лише під час перегляду світлин вони усвідомили те, як раніше ніколи не задумувалися над порушенням прав людини у закритих закладах психіатричних лікарень. VR-формат проведення виставки доповнив концепцію та посилив враження від світлин. «Коли я дивився на світлини, то раптом усвідомив, що ніхто з нас не може бути впевненим, що ніколи не потрапить до закритого закладу. Я йшов коридором, бачив двері й мені хотілося їх відчинити. Та двері не відчинялися. Поряд сиділи люди, пили каву, але я до них не міг потрапити. Мені стало моторошно в цьому замкненому просторі. А як же себе відчувають люди, які роками живуть в закритих закладах — психіатричних лікарнях?», — зауважив підліток, який завітав на виставку.

 

Слідкуйте за розкладом Мандрівного Docudays UA у вашому населеному пункті та долучайтеся до виставки «Ласкаво просимо. Вхід заборонено», кінопоказів та правозахисних заходів фестивалю!

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022