Про права людини через інтуїтивне малювання говорили у Бердянську
Про права людини через інтуїтивне малювання говорили у Бердянську
У рамках 18 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Бердянському районі відбулась низка майстер-класів з правопівкульного малювання. Заходи проходили у ЗОШ №5 та в приміщенні Бердянської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України в місті Бердянськ. Модерувала заходи Лариса Коломєєць, сертифікована фахівчиня з прав людини, яка також спеціалізується на правопівкульному малюванні.
Правопівкульне або інтуїтивне малювання — це методика, яка допомагає «відключити» раціональність і з головою поринути у творчий процес. Лариса Коломєєць зауважує: «Методика, яку впровадила Бетті Едвардс, викладачка мистецтв Каліфорнійського університету, має на меті «відключення» лівої півкулі, що відповідає за логічну оцінку дій. Тому в процесі інтуїтивного малювання людина малює, при цьому не замислюючись над тим, чи дотримано перспективу, пропорції тощо. Таке малювання спрямоване на процес, а не на результат. Тому ключовими стають навчання, пошук, самовираження та, звісно, творчість».
Правопівкульне малювання стало ключем до розмови про пологи та проблему порушення прав людини під час них, зокрема, у громаді міста Бердянськ. Під час майстер-класів учасники та учасниці розкрили не тільки свій творчий потенціал, а й когнітивні функції, а також позбулися нервової напруги. Інтуїтивне малювання виявило приховані можливості кожного та кожної, а також заклало основи для майбутніх дій.
Присутні на заходах палко обговорювали шляхи подолання посттравматичного синдрому після народження дитини з інвалідністю, захист прав матерів і батьків та новонароджених дітей. Деякі учасниці поділились своїми методами подолання посттравматичного синдрому після народження дитини та викликів у вихованні дітей з інвалідністю.
Під час обговорення у міськрайонній організації Товариства Червоного Хреста України виникла ідея щодо проведення адвокаційної кампанії інформаційного характеру. Учасниці звернули увагу на можливість поширення друкованої продукції з QR-кодами в медичних закладах та жіночих консультаціях і домовилися про підготовку до розробки такого проєкту.