Відкриваємо дискусійну програму Мандрівного Docudays UA на DOCUSPACE

Відкриваємо дискусійну програму Мандрівного Docudays UA на DOCUSPACE

16 вересня 2021

У межах Мандрівного фестивалю на docuspace.org розпочинаємо програму стримів дискусій та, уперше, лекцій в онлайн-кінотеатрі. З вересня до грудня DOCUSPACE стане місцем зустрічі для дискусій Rights Now! та лекцій DOCU/КЛАС, які нададуть критичну оптику для осмислення ключових аспектів сучасної документалістики. 22 вересня о 19:00  долучайтеся до першого стриму Rights Now! «Чому ЛГБТІК-люди в Україні не почуваються в безпеці?»

 

В Україні впродовж першого півріччя 2021 року зафіксували 53 випадки нападів на активістів/-ок. За результатами моніторингу ZMINA, уперше ЛГБТІК-активізм став одним з найбільш ризикових видів діяльності. 

 

Кожен/-на з нас може відчути свою інакшість і зробити камінг-аут у будь-який момент життя. Водночас ми маємо право почуватися в безпеці, незалежно від того, за якою ознакою відрізняємось. Українська реальність, на жаль, є іншою. 

Зокрема, підвищена активність груп, які пропагують ненависть і насильство, набуває рис цілеспрямованої кампанії залякування представників та представниць ЛГБТІК-спільнот. Розслідування таких та інших злочинів на ґрунті ненависті не завжди ефективні.

Про те, яких зусиль мають докласти держава та громадянське суспільство для створення безпечного середовища для кожного/-ої, поговоримо разом з Анастасію Євою Домані, трансгендерною жінкою, виконавча директорка ГО «Когорта», та Тимуром Левчуком, правозахисником та виконавчий директор ГО «Точка опори ЮА». Модеруватиме дискусію Таня Касьян,  журналістка, менеджерка з комунікацій ГО «Точка опори ЮА».

 

Дискусія відбувається з нагоди показу стрічки «Речі, на які ми не наважуємося», яка отримала спеціальну відзнаку номінації Rights Now! під час 18 Docudays UA.

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022