Як відбулися кінопокази Мандрівного Docudays UA на Львівщині у СЗШ № 48?

Як відбулися кінопокази Мандрівного Docudays UA на Львівщині у СЗШ № 48?

22 грудня 2021

У грудні учні та учениці СЗШ № 48 у Львові мали чудову нагоду долучитися до перегляду документального кіно про права людини. З 7 по 16 грудня ми спільно дивилися та обговорювали фільми під час Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, ключовою темою якого стало «Повне одужання». Протягом фестивалю десятикласники й десятикласниці мали змогу переглянути чотири документальні стрічки: «Син вулиць», «Кур’єри, а не герої», «Мій інший син» та «Пранкнули». Кожен з фільмів по-своєму вразив юних глядачів і глядачок.

 

 

«Син вулиць»

 

Під час перегляду фільму «Син вулиць» діти вчилися характеризувати головного героя та аналізувати причини його поведінки. У процесі обговорення з’ясовували, які права головного героя порушено та як порушуються права інших людей з оточення Ходора, а також намагались визначити причини таких порушень.

 

Глядачі й глядачки були здивовані, що хлопець не може здобути освіту та отримати медичну допомогу в разі такої потреби. Під час бесіди спробували з’ясувати, як людині довести своє існування документально і чому виникає така проблема. Також учасники та учасниці зацікавилися історичною складовою ситуації, у якій опинися Ходор.

 

 

«Кур’єри, а не герої»

 

Фільм «Кур’єри, а не герої» вразив своєю актуальністю. Порівняли роботу кур’єрів — у доковідний період і на сьогодні. Під час обговорення з’ясовували, з якими викликами й труднощами зіткнулися працівники кур’єрської служби. 

 

 

«Мій інший син»

 

Перед переглядом фільму «Мій інший син» десятикласники й десятикласниці спробували спрогнозувати тему фільму з огляду на його назву. Діти припускали, що, найімовірніше, у фільмі йтиметься про дитину, у якої склалися непрості стосунки з батьками. 

 

Фільм зачепив увагу аудиторії з перших кадрів, тож учасники та учасниці з цікавістю спостерігали за змінами на екрані. Після перегляду фільму обговорили те, що найбільше вразило у фільмі, які моменти запам’яталися. Діти поділилися своїм особистим досвідом спілкування з дітьми із синдромом Дауна. Загалом, обговорювали питання про доступність освіти в Україні для дітей з інвалідністю.

 

 

«Пранкнули»

 

Фільм «Пранкнули» не залишив байдужим жодного з глядачів. Думаю, що фільм зацікавив насамперед тим, що в сюжеті розповідається про людей, які грають в онлайн-ігри. Діти були здивовані тим, що, виявляється, світ онлайн-ігор може бути дуже небезпечним. Після перегляду спілкувалися про кібербулінг, а також склали пам’ятку «Як вберегти себе в системі онлайну».

 

Текст: Наталія Добрянська, кураторка дитячої програми в СЗШ № 48 м. Львова

Ілюстрації: кадри з фільмів «Син вулиць», «Кур’єри, а не герої», «Мій інший син», «Пранкнули».
21 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Листівка на Різдво від Мандрівного
Новини
24 грудня 2024
Як ми осмислювали «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя»: підсумки 21 Мандрівного Docudays UA
Новини
23 грудня 2024
Пам’ять, що надихає на боротьбу: спецподія 21 Мандрівного у Тернополі
Новини
20 грудня 2024
«Цьогорічна підбірка фільмів і Мандрівний були кращими. Звісно, до наступного року»
Новини
10 грудня 2024
Долі людей через об’єктив тоталітарної системи: у Херсоні показали фільм «Київські файли»
Новини
06 грудня 2024
Публічна історія на перетині із особистими рефлексіями: 21 Мандрівний Docudays UA у Харкові
Новини
05 грудня 2024
Бути разом – надважливо: нотатки та історії з Мандрівного у Запоріжжі
Новини
05 грудня 2024