Мир і спокій

Рік
2022
Країна
Україна
Тривалість
11’
Режисери
Миро Клочко
Анатолій Татаренко
Коли російські війська вторглися до України, відомий драматург Андрій Бондаренко написав п’єсу, де розповідає про життя, обірване війною. Автор зосереджується на житті своєї родини. На зміну миру та спокою, які були із ним з дитинства, приходять історичні травми, революції, війна. І тепер, у дорослому віці, Андрій стикається з загрозою, свідком якої були попередні покоління його родини. Ці думки втілилися в одноактну п’єсу, написану як відповідь на події, що розгорталися.

Для супроводу цієї екранізованої версії п’єси режисер(к)и Миро Клочко та Анатолій Татаренко використовують фотографії з життя Бондаренка, уявляючи людей, які його населяли, і, відповідно, народ України. Результатом стає акт мистецького вираження, пам’яті та, зрештою, опору.

Фільм створений в березні 2022 року під час повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Водночас він є і живою емоційною реакцією на сьогодення, й історією однієї сім'ї, успішно вписаної в контекст історії України.
Нагороди
Спеціальна нагорода імені Леоніда Кантера «За пристрасть і вогонь»
Режисер(-ка)
Миро Клочко
Миро Клочко народилася в Україні, у 2019 році здобула ступінь бакалавра в Кіношколі Академії виконавчих мистецтв у Празі. З того часу відчайдушно шукає власний шлях у режисурі, який вона вбачає в поєднанні документального напряму з художнім та у створенні магічного реалізму в кіно.
 
Фільмографія
«Діна» (2016), «Легка» (2016), «Плюс один» (2019), «Тато» (2021)
Анатолій Татаренко
Анатолій Татаренко народився у 1989 році. У 2012-му закінчив Факультет кіно та телевізійних мистецтв Харківської державної академії культури, де вивчав кінематографію. У 2016 році його організація фотографів «Перископ» почала публікувати книги й організовувати виставки. Анатолій працює з фотографією, театральним мистецтвом та відеографією.
 
Фільмографія
«Маріуполь» (2017), «Ніч з Наталею» (2018)
Фортеця Маріуполь. Орест
Рік
2022
Країна
Україна
Режисер(-ка)
Юлія Гонтарук ...
Літургія протитанкових перешкод
Рік
2022
Країна
США, Україна
Режисер(-ка)
Дмитро Сухолиткий-Собчук ...
Я не хотіла робити фільм про війну
Рік
2022
Країна
Україна
Режисер(-ка)
Надія Парфан ...