Будинок зі скалок

Рік
2022
Країна
Данія, Фінляндія, Швеція, Україна
Тривалість
87’
Режисер(-ка)
Сімон Леренґ Вільмонт
У виснаженному війною містечку Східної України, є безпечний притулок для дітей, тимчасово розлучених з батьками. «Будинок зі скалок» оповідає про трьох дітей, які очікують на вирішення своєї долі: повернення до старої домівки, або ж переїзду до нової. Тим часом самовіддані соцпрацівниці дарують дітям моменти радості та спокою і повертають у вже майже втрачене дитинство. Після успіху свого першого повнометражного фільму «Віддалений гавкіт собак», режисер Сімон Леренґ Вільмонт повертається до теми довгострокових наслідків війни, і пропонує глибше подивитися на те, який відбиток залишає війна на найбільш вразливій частині суспільства. Це пронизливий і глибоко інтимний портрет тимчасового притулку, сповненого уваги, підтримки та довіри до дітей, які відчайдушно цього потребують.
Виробництво
FINAL CUT FOR REAL in co-production with DONKEY HOTEL, STORY, MOON MAN & MITTELDEUTSCHER RUNDFUNK, together with ARTE, involving BBC STORYVILLE/FILM. Thanks to support from the Danish Filmmaking Institute, Swedish Filmmaking Institute, Finnish Film Founda
Нагороди
CPH:DOX 2022, нагорода POLITIKEN:DOX; Ґьотеборзький кінофестиваль-2022, нагорода «Дракон» за найкращий скандинавський документальний фільм; Кінофестиваль Sundance-2022, нагорода за найкращу режисуру у світовому кіно; Документальний кінофестиваль у Фессалоніках-2022, нагорода FIPRESCI; ZagrebDox-2022, нагорода «Фільми, що мають значення»
Режисер(-ка)
Сімон Леренґ Вільмонт
Сімон Леренґ Вільмонт закінчив Національну кіношколу Данії за спеціальністю «Режисер документального кіно» у 2009 році. У нього також є диплом бакалавра японської мови. Його фільм «Над землею, під небом» здобув нагороду за найкращий короткометражний фільм на фестивалі Vision du Réel, «Начальник гуртожитку» здобув нагороду «Золота панда» на Сичуанському фестивалі телебачення. Його перший повнометражний документальний фільм, «Подорожі з паном Т.» (у співрежисерстві з Андреасом Дальсґором) був номінований на нагороду Nordic Dox. Вільмонт також зняв документальні фільми «Чікара – син борця сумо», який був показаний на кількох міжнародних кінофестивалях, та «Гавкіт вдалині», який був відібраний до конкурсної програми МФДК в Амстердамі.
 
Фільмографія
«Подорож Рамони» (2004), «Над землею, під небом» (2008), «Начальник гуртожитку» (2009), «Подорожі з паном Т.» (2012), «Чікара — син борця сумо» (2014)
Мені так шкода
Рік
2021
Країна
Гонконг, Франція, Нідерланди
Режисер(-ка)
Чжао Лян ...
Фортуна Валентин
Рік
2021
Країна
Німеччина
Режисер(-ка)
Єва Найдлінґер ...
Світлий шлях
Рік
2021
Країна
Німеччина, Україна
Режисер(-ка)
Ірина Рябенька ...
Терикони
Рік
2022
Країна
Україна
Режисер(-ка)
Тарас Томенко ...
Синдром Гамлета
Рік
2022
Країна
Польща, Німеччина
Режисери
Ельвіра Нєвєра ...
Останнє покоління
Рік
2021
Країна
Німеччина, Польща
Режисер(-ка)
Міколай Борови ...