Показ фільмів «Світлий шлях» і «Будинок зі скалок» у Червоній Слободі: 19 Мандрівний Docudays UA на Кіровоградщині

Показ фільмів «Світлий шлях» і «Будинок зі скалок» у Червоній Слободі: 19 Мандрівний Docudays UA на Кіровоградщині

12 грудня 2022

Попри складні умови, 10 грудня в рамках 19 Мандрівного Docudays UA у Кіровоградській області все ж відбулися онлайн-покази фільмів «Світлий шлях» і «Будинок зі скалок». Організатор(к)и змогли дістатися до села Червона Слобода Компаніївської територіальної громади та провести події, незважаючи на нестабільний звʼязок і відключення світла.

 

Олена Мірхайдарова, координаторка Мандрівного Docudays UA у Кіровоградській області, розповідає, як це вдалося здійснити.

 

Онлайн-обговорення в рамках 19 Мандрівний Docudays UA на Кіровоградщині

 

Суботній день 19 Мандрівного Docudays UA на Кіровоградщині видався дуже насиченим. Попри негоду ми змогли добратися до віддаленого села Червона Слобода Компаніївської ТГ, аби організувати там показ фільму «Світлий шлях» і зустріч із режисеркою Іриною Рябенькою.

 

Зізнаємося, це було не так просто зробити, адже в селі через екстрені відключення світла був відсутній звʼязок.

 

Виручив місцевий «Пункт незламності» – завдяки йому глядач(к)ам 19 Мандрівного Docudays UA на Кіровоградщині вдалося подивитися українське документальне кіно, а також поспілкуватися із режисеркою. Для нас це було справжнє диво, адже через десять хвилин після завершення зустрічі інтернет відключився і в «Пункті незламності».

 

Кадр з фільму «Світлий шлях» режисерки Ірини Рябенької

 

Цього ж дня увечері був онлайн-показ фільму «Будинок зі скалок» режисера Сімона Леренґа Вільмонта, а опісля – зустріч із продюсером Азадом Сафаровим і героїнею стрічки Маргаритою Бурлуцькою. І знову сталося диво – електроенергію увімкнули за 20 хвилин до початку події.

 

Обговорення фільму проходило жваво, запитань до Азада і Маргарити було багато. Дружня і невимушена розмова тривала більше години. Ніхто з глядачів не залишився байдужим до побаченого, бо проблеми, висвітлені у фільмі, дуже актуальні й болючі.

 

Кадр з фільму «Будинок зі скалок» режисера Сімона Леренґа Вільмонта

 

19 Мандрівний Docudays UA на Кіровоградщині триває, попереду ще пʼять днів, насичених подіями. І щодня ми впевнюємося в актуальності цьогорічної теми – «Надзвичайний стан».

 

Це так символічно, адже ми сьогодні дійсно вчимося жити й боротися з негараздами надзвичайного стану.

 

Авторка: Олена Мірхайдарова, координаторка Мандрівного Docudays UA на Кіровоградщині

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Ювілей Мандрівного Docudays UA в 2023 році: будуємо плани разом
Новини
05 вересня 2023