Вихідні документального кіно для Маріупольського державного університету в екзилі: 19 Мандрівний Docudays UA на Донеччині
Вихідні документального кіно для Маріупольського державного університету в екзилі: 19 Мандрівний Docudays UA на Донеччині
В рамках 19 Мандрівного Docudays UA з 8 по 11 грудня відбулася серія онлайн-показів для студентства Маріупольського державного університету. У 2022 році університет був переведений до Києва через повномасштабне вторгнення російської держави-агресора. Багато студентів/-ок вимушено перебувають за кордоном.
Григорій Курачицький, регіональний координатор Мандрівного Docudays UA на Донеччині, розповідає детальніше про онлайн-покази для студентів/-ок МДУ.
Через повномасштабне вторгнення й окупацію Маріуполя російською федерацією студент(к)и Маріупольського державного університету евакуювалися зі свого рідного міста. Зараз вони перебувають у різних країнах світу. Штат університету перевели до Києва, а все навчання проходить дистанційно.
Ідея реалізувати вихідні документального кіно для студентства МДУ зʼявилася після проведення у Києві спеціального випуску кіновікенду 19 Docudays UA у листопаді 2022 року.
Вже у грудні завдяки 19 Мандрівному Docudays UA – студенти та студентки мали змогу подивитися українські документальні стрічки з програми Мандрівного Docudays UA на Донеччині.
Після завершення переглядів студент(к)и розповідали про свої особисті історії – як їм вдається і працювати, і вчитися, поки вони вимушено перебувають за кордоном.
Кожен та кожна з них чекають на повернення у Маріуполь.
Онлайн-показ в рамках 19 Мандрівного Docudays UA на Доннечині
Протягом вихідних студент(к)и побачили декілька фільмів:
«Останнє покоління», реж. Міколай Борови. На тлі кліматичної кризи і прогнозів про кінець цивілізації головна героїня фільму вирішує радикально діяти і стає екоактивісткою. Посеред ландшафту вугільного кар’єру, що нагадує поверхню Місяця, вона усвідомлює, як далеко може зайти, щоб зупинити це. Із цього моменту закінчується відчай і починається розробка тактики.
«Нескінченність за Флоріаном», реж. Олексій Радинський. Фільм шукає відповіді на питання, які десятки років хвилювали легендарного київського архітектора Флоріана Юр’єва, а також розповідає про те, чому шлях капіталізму – пройдений і вичерпаний, та що буде, якщо поділити одиницю на нескінченність.
«Мир і спокій», реж. Миро Клочко та Анатолій Татаренко. Це екранізована версія пʼєси відомого драматурга Андрія Бондаренка про життя його родини, обірване війною. Фільм водночас є живою емоційною реакцією на сьогодення та історією однієї сімʼї, вписаної в контекст історії України.
«Між небом та горами», реж. Дмитро Грешко. Історія медичних працівниць швидкої допомоги, які посеред пандемії коронавірусу зустрічаються з буденним життям гірського села Колочава на Закарпатті.
«Світлий шлях», реж. Ірина Рябенька. Фільм про Станіслава Асєєва, який у мирному житті створював репортажі з рідного Донецька для різних українських медіа, але у 2017 році потрапив у полон. Більшість із 962-х днів полону він провів у перетвореній на в’язницю «Ізоляції», яка колись була культурним майданчиком.
Організатори дякують усім залученим до події.
Покази відбулися в рамках програми 19 Мандрівного Docudays UA на Донеччині.
Автор: Григорій Курачицький, регіональний координатор Мандрівного Docudays UA у Донецькій області