«Казка про Коника» та як пройшов перший показ 19-го Мандрівного Docudays UA на Львівщині

«Казка про Коника» та як пройшов перший показ 19-го Мандрівного Docudays UA на Львівщині

15 листопада 2022

«Казка про Коника» – стрічка про те, як монах та іграшковий коник їздили на схід, вчили навколишніх бачити хороше у кожному дні, створювати саморобний папір за середньовічною монастирською технологією та збирати добрі історії, розповідали автори фільму – Уляна Осовська та Денис Страшний. Показ фільму відбувся 12 листопада у Центрі міської історії Львова. Модерувала розмову Ніна Хома, координаторка Мандрівного Docudays UA на Львівщині.

 

Світлий зал Центру Міської історії потихеньку заповнився людьми. Акуратні ряди жовто-чорних стільчиків, пласке полотно екрана, біле око проєктора під стелею, затишний шум кавоварки в кав’ярні сусідньої кімнати – така атмосфера зустріла більш ніж тридцятьох глядачів, які прийшли на відкриття фестивалю Docudays UA на Львівщині. 

 

На початку зустрічі всі присутні встали з білими аркушиками з одним простим написом: «Свободу Максиму Буткевичу». Максим – друг фестивалю Docudays UA. Відомий журналіст та правозахисник, який відразу після початку повномасштабного вторгнення добровільно пішов до війська, в кінці червня потрапив у полон до російських військових у Луганській області. Максим Буткевич багато років поспіль супроводжував правозахисні дискусії Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Києві та брав участь як експерт з питань захисту прав біженців і шукачів притулку в межах Мандрівного у різних регіонах України. А тепер і сам потребує допомоги та захисту – адже його доля досі в руках російських окупантів.