Зерна голоду: Україна 1933

Рік
2022
Країна
Франція
Тривалість
67’
Режисер(-ка)
Ґійом Рібо
Березень 1933 року. Молодий журналіст із Вельсу, Ґарет Джонс, таємно прибуває до України. У той час країна переживала абсолютно безпрецедентний голод. Запроваджений Сталіним, який тримав його в таємниці, цей голод мав політичне підґрунтя. Після повернення Джонс застерігає про нього весь світ, але радянські маніпуляції виявляються сильнішими. Цей фільм оповідає про труднощі розслідування, що йде проти інституцій. Це історія масового злочину та брехні.

Попередження щодо змісту: зображення насильства
Виробництво
A Les Films Du Poisson production, in co-production with Lobster Films
Дистрибуція
ZED
Нагороди
«Приз ліцейного журі» на Grand prix Fipadoc (2023), нагорода імені Бернара Ландьє від ліцейного журі на Пессакському фестивалі історичного кіно (2022)
Режисер(-ка)
Ґійом Рібо
Ґійом Рібо — 51-річний режисер, сценарист і фотограф. Здобувши освіту фотографа та історика мистецтв, почав займатися фотографією для преси. Упродовж понад 20 років своєї творчості — більшість з неї присвятив темам історії та памʼяті. Його роботи публікувалися в національній та міжнародній пресі: Time, Paris-Match, Marianne, Le Monde, New-York Times. Паралельно Гійом Рібо розвивав авторську творчість, що породила численні виставки та книжкові видання, як-от:  «Масові розстріли євреїв в Україні, 1941–1944. Голокост кулями», «Щовесни в Аушвіці цвітуть квіти», «Табори у Франції», «Обовʼязок покинути території Франції» тощо. З 2014 року повністю присвятив себе роботі режисером та сценаристом —  з дуже виразним ухилом до історії та архівних кадрів.
Фільмографія
«Криваві жнива» (2022), «Шлях і доля чорної книги» (2019), «Треблінка» (2016), «Зошит Сюзі» (2014)
Три жінки
Рік
2022
Країна
Німеччина
Режисер(-ка)
Максим Мельник ...
Купка дилетантів
Рік
2022
Країна
Велика Британія
Режисер(-ка)
Кім Гопкінс ...
Ґорґона
Рік
2022
Країна
Італія, США
Режисер(-ка)
Антоніо Тібальді ...