Бути «поруч» з Україною: відлуння Мандрівного Docudays UA в Ірландії
Бути «поруч» з Україною: відлуння Мандрівного Docudays UA в Ірландії
Люди, які перебувають далеко від Батьківщини, зазвичай прагнуть зберегти зв'язок зі своєю культурою та народом. Особливо, якщо довелося залишити рідну домівку через надзвичайні обставини, як-от повномасштабна війна. Навіть перебуваючи на інших континентах та у віддалених куточках світу, люди прагнуть бути українцями/-ками і не забувають свої коріння та історію.
Регіональні партнери Мандрівного Docudays UA з Полтави організували спеціальний показ фільму «Юний Платон» в Ірландії саме для громадян/-ок України – відтак вони змогли знову бути «поруч» з Україною.
Стрічка «Юний Платон» ірландської режисерки Наси Ні Хінаан та режисера Деклана МакҐрата зібрала на показ українців/-ок, які через велику війну змушені були залишити свою батьківщину. Саме в Ірландії історія зі стрічки набула особливого звучання для української аудиторії. Документальний фільм «Юний Платон» – це розповідь про життя мешканців Белфасту, що в Ірландії, які намагаються змінювати себе та світ навколо себе.
Кадр з фільму «Юний Платон»
Модераторкою показу була Олена Могильна, вчителька з міста Лисичанськ на Луганщині – нині вона волонтерить в Українському культурно-освітньому центрі Кількенні. В обговоренні взяла участь режисерка стрічки Наса Ні Хінаан. Разом із нею відвідувачі та відвідувачки фестивалю говорили про можливість змінювати себе і світ, а також про те, що освіта та навчання – це сила, яка може покращити світ навколо нас.
Для Олени Могильної ця подія важлива ще й тому, що сприяє міжнародному культурному обміну між Україною та Ірландією. Адже в єднанні, впевнена вона, ми здатні на неймовірні речі, навіть коли знаходимося на великій відстані одне від одного.
Показ фільму «Юний Платон» в Ірландії в межах Мандрівного Docudays UA
Фестивальні покази цьогорічного Мандрівного Docudays UA за кордоном розширююють не тільки географію фестивалю, але й допомагають обʼєднати українців та українок, яких доля розкидала по світу. Завдяки фестивалю стає зрозуміло, що між нами досі є звʼязок, а майбутнє у нас спільне – в мирній, щасливій та незалежній країні.
Важливою частиною фестивалю було обговорення принципів Лугано, на основі яких має відбуватися повоєнна відбудова України та її демократичний розвиток. Одним із принципів є партнерство – Україна має бути головним керівним ініціатором процесу відновлення у взаємодії із міжнародними партнерами. Крім того, уряд має забезпечувати включеність різноманітних гравців у прийнятті рішень щодо відбудови та реформ – на засадах прозорості, рівності та взаємодії із бізнесом, науковою спільнотою, громадянським суспільством і місцевими громадами.
Авторка: Олена Бурім, координаторка Мандрівного Docudays UA у Полтаві.
Чільне фото: Мандрівний Docudays UA з Полтави.
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.