Мандрівний Docudays UA у Дніпрі на фестивалі «Конструкція»
Мандрівний Docudays UA у Дніпрі на фестивалі «Конструкція»
11 листопада Мандрівний Docudays UA провів у Дніпрі спільний показ короткометражних фільмів Civil Pitch 2.0 разом із фестивалем аудіовізуального мистецтва та нових медіа у Дніпрі «Конструкція». Показали «89 днів» (Павло Дорогой), «Під крилом ночі» (Леся Дяк), «Гості з Харкова» (Галина Лаврінець), «Наша робо сім’я» (Анастасія Тиха). Організував захід Григорій Курачицький – юрист, регіональний координатор Мандрівного на Донеччині, який минулого року виїхав з Маріуполя і нині проводить покази та дискусії у Дніпрі.
Ділимося враженнями про подію, на яку завітало близько 100 глядачів та глядачок, із перших вуст організатора:
«Простір фестивалю вражав, будівля нагадувала Маріупольський драмтеатр за розмірами, а атмосфера заходу навіювала спогади про часи, коли Docudays UA відбувався у Будинку кіно, – коли в одній залі проводився кінопоказ, в іншій – дискусія, у третій – музична подія, а навколо – виставки та експозиції творів мистецтва.
На початку заходу ми поговорили про тему 20 Мандрівного – образ майбутнього, а також анонсували подарунок, який приготували для найактивніших учасників чи учасниць обговорення фільмів.
Це була найцікавіша частина події – обговорення побачених фільмів, завдяки чому глядачі/-ки більше дізналися про процес створення кіно і про несподівані факти проєкту Civil Pitch 2.0. До розмови долучилися автор фільму «89 днів» Павло Дорогой та режисерка стрічки «Гості з Харкова» Галина Лаврінець.
Павло Дорогой ділився чесно: «Я одразу визнаю помилки режисера, тому що у фільмі немає головного героя. Планував, щоб ним був мій батько, який живе поруч із харківським метро, але не вдалося». Режисер вирішив зберегти історію тата для свого наступного повнометражного фільму, а героями та героїнями стрічки «89 днів» стали кілька інших харківʼян/-ок.
Мандрівний Docudays UA у Дніпрі
Галина Лаврінець також розповіла про труднощі зйомок: «Мої герої багато лаялися, я вирізала 80 відсотків сцен! Жили ми всі разом дуже довго, я – у закинутій хаті, але знімали 24/7. У мене був ментор режисер Роман Бондарчук. Я йому давала прочитати сценарій – а він казав, що це все не підходить і треба переробляти. Я була спантеличена. Але дослухалася й потроху вносила зміни і – фільм вийшов!»
Враження про подію залишилися емоційними й піднесеними. Найактивнішій глядачці-учасниці розмови, як і обіцяли, подарували афішу Мандрівного Docudays UA, на якій вона зможе створити свій образ майбутнього.
Незабаром, 16 листопада о 16:00 відбудеться ще один показ фільму «89 днів» в онлайн-форматі для декількох міст України одночасно: Чорноморська, Дніпра, Харкова та спільноти тимчасових переселенців з Маріуполя. Будемо дискутувати про метро як укриття під час війни та особистий досвід убезпечення від обстрілів, мріяти про перемогу і планувати образ майбутнього України.
Запрошуємо!
Чільне фото: Кадр з фільму «89 днів».
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.