Мандрівний на Кіровоградщині: про зустрічі із режисер(к)ами і цінність документального кіно
Мандрівний на Кіровоградщині: про зустрічі із режисер(к)ами і цінність документального кіно
З 7 по 14 грудня на Кіровоградищині тривав 20 Мандрівний Docudays UA – в межах фестивалю глядачі та глядачки переглянули 12 кінострічок та мали три зустрічі з режисер(к)ами.
Центральна тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA – «Образ майбутнього». Це спроба накреслити напрямки для розмови про відновлення України після перемоги, а також заклик до розвитку наших міст, містечок і сіл із урахуванням потреб різних категорій населення. Вже сьогодні й у майбутньому не уникнути розмови про сталий розвиток і вплив війни на середовище, а отже й пошуку стратегій очищення водойм та земель від забруднень і мін, які залишили окупанти.
7 грудня ГО «Флора» приєдналась онлайн до перегляду кінострічки «Три жінки» у Компаніївці. До розмови долучився у режимі онлайн режисер Андрій Мельник і через запальну дискусію глядачі/-ки ледь встигли на наступний кінопоказ.
12 грудня відбувся онлайн-показ кінострічки «Гості Харкова». До зустрічі долучились режисерка Галина Лаврінець і продюсерка Олександра Братищенко. Вони приєднались до події у мить емоційного обговорення, коли глядачі/-ки розмовляли про два світи: світ людей міста і людей, що проживають в селі і мають переконання, що земля – це найцінніше, що ми маємо. Одна з глядачок запитала, чи підтримує режисерка спілкування з головними героями та героїнями фільму, а також чи був вирішений конфлікт щодо використання городу після завершення роботи над стрічкою. Режисерка відповіла: «Герої вкрай розсварились, так і не знайшовши порозуміння – обидві сторони залишились обуреними. Довелось витратити багато часу, щоб привести город до ладу. Нині він порожній».
20 Мандрівний Docudays UA на Кіровоградщині
Під час розмови у режисерки також запитали, як у неї з’явилась ідея фільму. Зʼясувалося, що вона давно спостерігала за однією з героїнь у соціальних мережах, Надією, і бачила, що з початком повномасштабного вторгнення її будинок наповнювався внутрішньо переміщеними особами. Тож Галина вирішила поїхати туди і зняти фільм.
А вже 14 грудня у Кропивницькому відбувся показ кінострічки «Ліс, ліс». До перегляду долучилась Марія Стоянова, режисерка фільму. Одразу після перегляду Марія взяла участь в обговоренні з глядач(к)ами, під час якого розповіла про те, як створювався фільм, про свої думки під час процесу його виробництва і те, що вернакулярний фільм «Ліс, ліс» було створено з архіву Центру міської історії у Львові.
Нині багато внутрішньо переміщених осіб знайшли собі прихисток на Кіровоградщині. На показах Мандрівного Docudays UA Кіровоградщини були присутні психологи, які коментували чутливі теми і розповідали про те, які інструменти допомагають справлятися з тригерами та емоціями під час стресових ситуацій.
Насичений тиждень Мандрівного Docudays UA на Кіровоградщині у партнерстві із ГО «Флора» закінчився і лишив по собі роздуми про вплив війни на землі і людей України. Під час фестивалю глядачі/-ки відкривали для себе нові світи документального кіно, де кожен кадр – це можливість для розвитку, пізнання і мистецтва.
Чільне фото: кадр з фільму «Гості з Харкова».
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.