Про смак життя й химерну любов до своєї справи: показ фільму «Три жінки» у Кременчуці
Про смак життя й химерну любов до своєї справи: показ фільму «Три жінки» у Кременчуці
Для закриття цьогорічного Мандрівного Docudays UA у Кременчуці був обраний Фільм «Три жінки». Сюжет фільму захопливий, тож й обговорення охопило чимало тем: від особистих спогадів до замилування карпатською природою.
У фільмі розгортаються історії трьох героїнь із невеличкого закарпатського села Стужиця. Разом із режисером та оператором глядачі/-ки спостерігали за трьома життями: бабусі Ганни, яка після смерті рідних самотньо хазяйнує в господарстві; листоноші Марії, а також бухгалтерки, продавчині, двірнички, начальниці пошти в одній особі, й науковиці Нелі, яка працює у заповіднику й проводить дослідження. Та що там «спостерігали»: за них хвилювалися й уболівали, чудово розуміли режисера й оператора, котрі, врешті, вийшли зі своїх класичних кінематографічних ролей і стали учасниками сільського життя.
І як же так сталося, що міські жительки й жителі, які не мають досвіду ані роботи напошті, ані у заповіднику, не уявляють нюансів догляду за свійськими тваринами – такперейнялися фільмом? Деяким із відвідувачів/-ок показу фільм нагадав про власних родичів, дитинство, про знайомих з давнього минулого, а ще про пригоди і мандри Україною. Перед початком перегляду одна з глядачок, Лариса, розповіла: для неї кіно повʼязане з особистою історією – колись вона була у волонтерському таборі в Стужиці.
Мандрівний Docudays UA у Кременчуці. Авторка фото: Олеся Мусієнко
Глядачі та глядачки під час обговорення розповіли про свої враження:
«Важко собі уявити, що все життя може пройти так: одні й ті ж люди навколо, обмежений вибір занять, мало не єдиний шанс на зміни – виїхати. Причому, за кордон виїхати значно швидше, ніж, наприклад, до Києва».
«Завжди можна обрати своє ставлення до ситуації. Можна себе жаліти й скаржитись, наприклад. Однак Ганна Василівна разом із цим цілком зберігає оптимізм, вміє радіти життю й викликає симпатію. Вона відчуває смак життя, хоч, здається, випробувань на її віку було чимало».
«Неля – молодець! Наважитися мріяти про антарктичну експедицію у свої 50 років – і не просто мріяти, а робити цілком конкретні кроки: вступити до аспірантури,готувати дисертацію – так не всі можуть. Врешті, відверто радіти своїм специфічним науковим знахідкам [Неля визначає присутність тих чи іншихбіологічних видів на місцевості за їхніми екскрементами, – С. О.], попри думки й реакції свідків – це теж виклик обставинам».
Авторка: Світлана Овчаренко.
Чільне фото: кадр з фільму «Три жінки».
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.