Святкове відкриття, телеміст і виставка про майбутнє очима дітей – Мандрівний Docudays UA у Чорноморську
Святкове відкриття, телеміст і виставка про майбутнє очима дітей – Мандрівний Docudays UA у Чорноморську
Цього року у Чорноморську вдруге проводиться Мандрівний Docudays UA. Фестиваль зібрав велику кількість партнерів – від молодіжних просторів до місцевих державних органів. Завдяки цьому все більше мешканців/-ок Чорноморську дізнається про фестиваль. Організатори також активно залучають молодь і дітей – від 7 до 12 років.
5 листопада відбулося відкриття Фестивалю, яке стало для містян святом. Гостей зустрічали під звуки живої музики, а у відкритті взяли участь представники місцевої влади. Під час відкриття відвідувачі/-ки переглянули фільм «Друге дихання» – про кларнетиста Микиту Гірня з Чернігова. Стрічка розповідає про різкі зміни звичного життя музиканта внаслідок війни, про волонтерство і його спроби стабілізувати свій психоемоційний стан.
Відкриття Мандрівного Docudays UA у Чорноморську
На відкритті регіональний координатор Олег Охредько зазначив: «Ця кінострічка незвичайна – вона показує стан суспільства в Україні. Ми вже пройшли етап підйому, тож зараз у багатьох починається період, коли люди відчувають втому. Повномасштабне вторгнення розпочалося у 2022 році, але багато хто переживає війну ще з 2014-ого. Сьогодні нам потрібне друге дихання, яке допомогло би йти далі та розвиватися».
Окрім перегляду фільму, на відкритті вихованці Центру позашкільної освіти Чорноморської міської ради продемонстрували гостям дві танцювальні композиції, а також виконали чуттєву пісню.
Відкриття Мандрівного Docudays UA у Чорноморську
Вже через пів години після завершення події у Чорноморську пролунала повітряна тривога, а потім стало чутно вибухи. Чорноморськ – одне з міст, яке живе в умовах регулярних обстрілів, тому організатори не роблять публічних оголошень про час і місце проведення заходів. Щоби потрапити на фестиваль, відвідувачі/-ки мають звернутися до організаторів із особистим запитом про час та місце проведення подій. Попри це – на заходах збиралася повна зала глядачів та глядачок.
Другий кінопоказ в межах Мандрівного Docudays UA у Чорнорморську відбувся 7 листопада, а також відкрилася виставка дитячих малюнків «Образи майбутнього». Захід відбувся в Музеї образотворчих мистецтв імені Олександра Білого, який вже другий рік є партнером для проведення виставки та кінопоказів.
Фестиваль у Чорноморську особливий ще й тим, що організатори активно залучають дітей та молодь на події. Під час підготовки до 20 Мандрівного Docudays UA виникла ідея організувати виставку дитячих малюнків на цьогорічну тему фестивалю – «Образ майбутнього». Виставка дала можливість юним глядач(к)ам Мандрівного Docudays UA не тільки дивитися стрічки, а й творчо взяти участь у фестивалі. А для самих організаторів виставка стала способом надихнути всіх на віру в краще майбутнє і перемогу України.
Регіональний координатор Олег Охредько зазначає: «Ми вирішили надати можливість саме тим, хто буде створювати наше майбутнє, показати, як саме вони бачать це майбутнє. Сотні дітей та декілька дорослих взяли участь у цій виставці та намалювали всього 118 малюнків». І додає: «Серед малюнків немає сірих, тільки яскраві. Дуже цінно, що наші діти, які й будуть створювати майбутнє, бачать його саме так». Переглянути виставку дитячих малюнків віртуально можна за покликанням.
Відкриття виставки «Образи майбутнього» в межах Мандрівного Docudays UA у Чорноморську
У рамках відкриття виставки нагородили всіх авторів/-ок малюнків, а також провели показ фільму «Ліс, ліс» (реж. Марія Стоянова). Фільм складається з домашніх відеозйомок української родини і ставить ряд запитань про час, повсякденність і вкоріненість у минуле. На початку показу до глядачів/-ок звернулась з екрану сама режисерка фільму – Марія Стоянова. Вона розповіла, чому вирішила створити цей фільм і що він для неї значить. Під час обговорення із глядач(к)ами пролунала думка про те, що «життя теж складається з маленьких кадрів та спогадів. Зрештою – ми самі режисер(к)и свого фільму життя».
Попри обстріли, покази Мандрівного Docudays UA у Чорноморську продовжилися. Кінопокази тривали з 5 по 20 листопада, у кінопрограмі було показано всього 10 кінострічок: «Вбивство журналіста», «Ліс, Ліс», «Прокидаючись у тиші», «Вівчар», «89 днів», «Під крилом ночі», «Гості з Харкова», «Наша робо сім’я», «Друге дихання», «Нескорений Херсон». Окрім переглядів фільмів і виставки дитячих малюнків, мешканці/-ки Чорноморська мали змогу відвідати також різноманітні семінари та майстер-класи.
А 16 листопада відбувся спеціальний захід – як і в минулому році, три координатори, а саме Григорій Курачицький з Маріуполя, що нині перебуває у Дніпрі, Олег Охредько з Чорноморська і Юрій Чумак з Харкова, зібрали своїх глядачів онлайн для спільного перегляду та обговорення фільму «89 днів». До них доєднався режисер фільму Павло Дорогой.
Кадр з фільму «Друге дихання»
Після перегляду режисер розповів, як проходили зйомки і який період часу охопили ті 15 хвилин фільму, хоча матеріалу було знято на цілих 30 годин. Крім цього, під час розмови відвідувачі/-ки дізналися, що весь відзнятий матеріал буде використано для майбутнього повнометражного фільму.
Партнери Мандрівного Docudays UA у Чорноморську: Управління освіти Чорноморської міської ради, відділ культури Чорноморської міської ради, Центр позашкільної освіти Чорноморської міської ради, Палац культури і мистецтв м.Чорноморськ, МО «Чорноморський Молодіжний Простір “Chodvizh”», Громадська Організація «Польський Дім», Чорноморський музей образотворчих мистецтв імені Олександра Білого, Школа лідерів.
Чільне фото: Мандрівний Docudays UA у Чорноморську.
Авторка: Анастасія Коношук, комунікаційна менеджерка Мандрівного Docudays UA у Чорноморську.
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.