Як почався Мандрівний Docudays UA на Кіровоградщині?
Як почався Мандрівний Docudays UA на Кіровоградщині?
7 грудня на Кіровоградщині відбулося відкриття Мандрівного Docudays UA у селі Компаніївка – розповідаємо детальніше про враження від першого дня показів.
Із самого ранку шанувальники і шанувальниці документального кіно зібралися на онлайн-відкриття 20 Мандрівного Docudays UA і переглянули фільм «прокидаючись у тиші» (режисери Міла Жлуктенко, Даніель Асаді Фаезі). Після показу глядачі/-ки поспілкувалися про фільм разом із координаторками фестивалю Людмилою Шестаковою (ГО «Флора»), Інгою Дуднік (ГО «Територія успіху») та Оленою Мірхайдаровою (ГО «Успішна Взаємодія»).
Для глядачів/-ок важливою складовою фестивалю була цьогорічна тема Мандрівного Docudays UA – «Образ майбутнього». Документальне кіно допомагає порушувати важкі питання і міркувати про те, яке майбутнє ми хочемо для наших родин, громади і країни? А фокус на правах людини показує, що розвиток держави неможливий без їх дотримання і сприяння правовій культурі у суспільстві.
Мандрівний Docudays UA на Кіровоградщині під час онлайн-показу
Вже незабаром того ж дня в Центральній публічній бібліотеці Компаніївки мешканки та мешканці Компаніївки зустрілися, щоби переглянути фільм «Три жінки» й обговорити його із режисером Максимом Мельником.
Людмила, одна з глядачок стрічки, поділилася враженнями після перегляду: «Фільм дуже правдивий і зворушливий. Я побачила себе і своє сільське життя. Героїні фільму живуть далеко від нас, адже в них гори, а у нас степи – якби не субтитри, то я б не зрозуміла їхню мову. Тим не менш, ці люди мені дуже близькі, бо наші життя схожі».
Відвідувачі/-ки події радо зустріли режисера стрічки Максима Мельника, який приєднався до зустрічі онлайн. Спілкування було щирим і невимушеним, глядачі/-ки розповідали про свої враження, цікавилися долею героїнь, розпитували, як проходили зйомки, звідки взялася ідея стрічки, як обирали героїнь. Запитували в Максима Мельника і про його подальші плани, бажали успіху і наснаги, дякували за чудовий фільм.
Кадр з фільму «Птиця»
Увечері відбувся ще один показ фільму «Птиця» (реж. Аліна Максименко) онлайн. Стрічка зворушлива і спонукає нас замислитися над нашим життям: чи вміємо ми підтримувати інших людей у горі і що допомагає нам пережити гіркі й тяжкі часи? Деякі глядачі/-ки висловили думку, що важливо вчитися будувати людські стосунки на довірі і дотримуватися прав людини.
Цей насичений подіями перший день Мандрівного Docudays UA закінчився, та попереду ще сім днів показів фільмів, дискусій, обговорень і цікавих зустрічей.Слідкувати за подіями Мандрівного Docudays UA на Кіровоградщині можна на фейсбук-сторінці.
Авторка: Олена Мірхайдарова, регіональна координаторка Мандрівного Docudays UA у Кіровоградській області
Чільне фото: кадр з фільму «Три жінки».
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.