Мандрівний Docudays UA покаже 10 фільмів в Одеській області

Мандрівний Docudays UA покаже 10 фільмів в Одеській області

13 листопада 2014

Протягом 10-17 листопада 2014 року в містах Одесі, Татарбунари, Котовськ та деяких інших, пройдуть покази документальних стрічок в рамках XI Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. 


Програма фестивалю на Одещині передбачає не лише демонстрацію кращих світових документальних стрічок останніх років, а й дискусії та обговорення, різноманітні правоосвітні заходи переважно для молодіжного середовища.

 

Регіональним партнером та організатором Мандрівного фестивалю в Одеській області є Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України». Основне завдання показів  - надихнути та залучити українських громадян до захисту своїх прав та боротьбу за демократичні перетворення в Україні.

 

Так само, як і цьогорічний фестиваль у Києві, мандрівні кінопокази об’єднані головною темою «Ідеорупція». Цей новотвір від команди фестивалю розглядає корупцію як явище, настільки руйнівне для суспільства, що тільки масовий спротив громадян здатен здійснити доленосні зміни в країні. Корупція розглядається як тотальне порушення прав людини – права доступу до інформації, права на справедливий суд, права на свободу слова та багатьох інших свобод.

 

Актуальність проведення кінопаказів саме в такому світоглядному сприйнятті зумовлюється безпрецедентною в новітній історії України громадсько-політичною активністю, котру необхідно не лише зберегти, а й направити в русло цивілізованих змін з дотриманням прав людини та демократичних цінностей.

 

Програма мандрівного фестивалю в Одеській області передбачає показ 10 документальних фільмів з дискусіями, обговореннями, правоосвітніми заходами. Основна частина показів в місті Одесі відбудеться в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Грушевського, окремі додаткові покази будуть організовані для студентів Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова. В Одеській області основні покази буде проведено в місті Татарбунари (приміщення центральної районної бібліотеки) та місті Котовськ (актова зала Котовського медичного училища), окремі покази також пройдуть в інших населених пунктах. Після показів документального кіно в середовищі студентів та старшокласників, заплановано проведення правоосвітніх семінарів на актуальні правові теми.

 

Відкриє програму Мандрівного фестивалю в Одеській області фільм-відкриття цьогорічного Docudays UA «Євромайдан. Чорновий монтаж» - альманах трьох місяців революції, від обуреного протесту до народного єднання. Фільм цікавий тим, що він поєднав роботи багатьох молодих українських режисерів, які знімали події на Майдані — як щоденне життя, так і найгарячіші моменти.

 

Крім вказаного фільму, глядачам буде запропоновано для перегляду документальні фільми «Pussy проти Путіна» (на фото), «Зона без вогню: Убивчі поля Шрі-Ланки», «Життя в раю – нелегали по сусідству», «Капітан і його пірат», «Містечко Ябукі», «Рілля», «Полум’яні голоси», «Ув’язнені», «Путінські ігри». Опис та трейлери фільмів можна знайти на сайті фестиваля Docudays UA - www.docudays.org.ua


Дата, час та місце основних показів:


10-17 листопада 2014 року, 15:00

Читальний зал Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського, м. Одеса, вул. Троїцька 49/51.

 

10-14 листопада 2014 року, 17:00, 20:00

Актова зала Котовського медичного училища, м. Котовськ, пр-т Котовського, 20.

11-14 листопада 2014 року, 15:00


Читальний зал Татарбунарської центральної районної бібліотеки, м. Татарбунари, вул. Горького, 4.

 

Вхід на всі заходи вільний.


Увага! В програмі показів можливі зміни. Актуальну інформацію про основні покази, а також про проведення додаткових показів уточнюйте за тел. (048)7164683.

 

Джерело: gurt.org.ua

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024