Ужгородці відвідали «Живу бібліотеку»

Ужгородці відвідали «Живу бібліотеку»

12 листопада 2015

9 листопада у рамках ХІІ Мандрівного Docudays UA на базі бібліотеки Ужгородського коледжу культури і мистецтв було проведено акцію «Жива бібліотека».


Нагадаємо, що перша «Жива бібліотека» з’явилась 13 років тому в Данії, на музичному фестивалі Roskilde. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація «Зупини насильство» (Stop the Violence). Відтоді ця ідея поширилася по всьому світу, була втілена в життя в Україні та кількох десятках країн.

 

«Книжками» є люди, щодо яких у суспільстві існують певні упередження – зазвичай це представники етнічних, релігійних меншин, ЛГБТ-спільноти (лесбійки, геї, бісексуали і трансгендери), а також люди, що живуть закритими групами (як, наприклад, біженці) або ж є прихильниками непопулярних ідей (приміром, вегани чи анархісти).

 

 

На ужгородській акції були також присутні «книги» різноманітних жанрів:

- Ірина Гармасій, поетеса, журналіст суспільно-політичних програм телеканалу «Тиса -1», відомий громадсько- культурний і політичний  діяч;

- Галина Ярцева, волонтер, журналіст телеканалу «Тиса -1», громадський діяч, організатор «Руху підтримки Закарпатських військових»;

- Владислав Товтин, головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області;

- Марія Менжул, лідер ГО «Об’єднання ромів Ужгорода»;

- Ян Поханіч, професор педагогічних наук Словаччини, вчитель СЗОШ №4;

- Іван Сабадош, студент, віце-президент Європейської асоціації студентів права та інші.

 

За словами відвідувачів, акція надзвичайно потрібна і важлива, особливо для підростаючого покоління, оскільки саме молоді бракує живого спілкування. Також подібні заходи   відкривають шлях до кращого розуміння відмінностей між людьми, що забезпечує існування багатого й відкритого суспільства.

 

Організаторами виступили управління освіти Ужгородської міської ради, ГО КАПЛ «Вестед», учнівське врядування міста «КОРЗО» та юридичний факультет УжНУ. Учасниками – школярі,бібліотекарі, вчителі міста Ужгород та студенти коледжу культури.

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022