Збірка Енциклопедія Майдану

«Енциклопедія Майдану» – десять короткометражних історій про спалах громадянської активності в Україні. Герої фільмів – правозахисники, волонтери, військові медики, журналісти, блогери, прості люди, які змінили реальність у сучасній Україні. У кожного героя своя історія, проте всі разом вони складаються в єдину оповідь.

Автомайдан

Автомайдан – громадські акції на автомобілях. Розпочався як об’єднання автомобілістів, які патрулювали вулиці, блокували державні будівлі та допомагали активістам Майдану.

Євромайдан SOS

Наступного дня після побиття студентів на Євромайдані активісти Центру громадянських свобод відкрили «гарячу» лінію для постраждалих та волонтерів-адвокатів і таким чином забезпечили юридичні послуги та захист у судах для учасників протесту. Нині вони ведуть моніторинг військових злочинів, займаются міжнародною адвокацією та борються за звільнення українських політичних в’язнів у Росії.

Самооборона

З перших днів Євромайдан охороняла Самооборона – добровольці, які позмінно стежили за порядком та безпекою. Зараз більшість із них служить у Національній гвардії України, решта створили загони самооборони в містах і селах по всій Україні й підтримують громадський порядок. Самооборона Одеси викрила контрабанду пального, яке через морський порт постачалося сепаратистам на окуповані території Донбасу.

Крим SOS

У перший день російської окупації півострова кримські активісти створили сторінку з такою назвою у Facebook, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію в Криму. Нині Крим SOS надає екстрену гуманітарну, правову, психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам, бореться за повернення Криму Україні.

Мир

«Мир» – фільм про викладача акторської майстерності у відомому проекті «Танцюють всі!» Мирослава Гая, який з перших днів агресії Росії на Сході України створив потужний волонтерський фонд і забезпечує воїнів АТО продуктами, формою, приладами нічного бачення та іншим військовим обладнанням.

Очищення

«Очищення» – історія боротьби «головного люстратора країни» Єгора Соболєва за ухвалення Закону України «Про очищення влади» і важливість створення Люстраційного комітету.

Канцелярська сотня

Втікаючи з країни, президент Віктор Янукович намагався знищити всі свідчення про корупційну діяльність свого уряду. Щоб врятувати утоплені, порізані, обгорілі документи й притягнути до відповідальності злочинців при владі, журналісти та волонтери організували Канцелярську сотню, яка з найдрібніших клаптиків зо дня в день складає повноцінні докази злочинів.

Блогери

«Блогери» – фільм про звичайних людей, які за допомогою соцмереж змінили перебіг нав’язаної Росією інформаційної війни й створили правдиві джерела інформації про події в Україні для всього світу.

Мова

На Сході й Півдні України багато людей не володіють українською мовою. Активісти організовують безкоштовні курси для всіх охочих, а також привозять у міста й містечка книжкові ярмарки, музичні гурти, проводять зустрічі з письменниками.

Хоттабич та його команда

За рік війни учасник Майдану, успішний фінансовий директор Ілля Лисенко на прізвисько Хоттабич зумів створити команду із п’яти екіпажів медиків, які під обстрілом вивозять поранених із найгарячіших точок фронту.