Мандрівний у Сєвєродонецьку: «За допомогою кіно долучаємося до світу»

Мандрівний у Сєвєродонецьку: «За допомогою кіно долучаємося до світу»

14 листопада 2016

5 листопада в місті Сєвєродонецьк фільмом «Дивні частинки» режисера Дєніса Клєблєєва завершився Мандрівний фестиваль Docudays UA. Протягом двох тижнів глядачі мали нагоду подивитися 24 документальні фільми, відзначені й міжнародними кінофорумами неігрового кіно, і призами на березневому фестивалі Docudays UA.

 

 

Загалом у програмі понад сорок найкращих стрічок України та світу. Це потужні історії про активізм, реабілітацію після війни, несприйняття іншості, бунтівний підхід до освіти.

 

«Найпалкіші дискусії в нас тривали після перегляду фільмів «Касабланка» Александри Мацюшек, «Жива ватра» Остапа Костюка та «Тягар доказів» Штефана Кесисоглу», – розповідає Олег Невениця, регіональний координатор Мандрівного фестивалю в Сєвєродонецьку.

 

«Окрім переглядів фільмів, ми підготували дві фотовиставки. Перша – «See Another Side» («Побачити іншу сторону») – показує повсякденне життя внутрішньо переміщених осіб зі сходу України. Друга – «Народження України» – відомого російського журналіста Вікторії Івлевої».

 

Цьогоріч, окрім Сєвєродонецька, до фестивальних показів упер ше долучилися регіональні партнери: 6 кіноклубів з районних бібліотек Біловодська, Лисичанська, Марківки, Новопскова, Сватового та Старобільська.

 

 

«За короткий проміжок часу глядачі побували на Кубі, де познайомилися з Владіміром, у якого синдром Дауна, та його мамою Нельсою, жінкою літнього віку, яка занедужує. Чи зможе він тепер сам доглядати за своєю мамою?.. Ми побачили історії людей, готових вирушити в найбільш «гарячі точки», щоби покінчити зі звірством тортур і безжальних страт, спричинених державцями... Співпереживали біженцям, які втекли від смерті, голоду, злиднів, і слухали аргументи людей, згодних відправити їх назад... Ми познайомилися з кількома молодими людьми - фізиком і музикантами, які так пристрасно бажали донести свій запал до всіх людей, але при цьому швендяли по світу... Побували на полонинах українських Карпат, де стали свідками згасаючого традиційного ремесла... Ми з подивом спостерігали за експериментом у навчанні дітей у школі... Із жахом слідували за дівчиною Алісою по стежці війни на сході України... За допомогою документальних фільмів ми долучаємося до всього світу, учимося дивитися на історії людей з їхніми проблемами з різних боків. Так, здійснена нами невелика подорож змусила й усміхатися від щастя, і співпереживати гіркими сльозами, що зрештою стане невід'ємним спогадом кожного з нас», – ділиться своїми враженнями Олексій Ходико, модератор показів під час Мандрівного фестивалю в Сєвєродонецьку.

 

Традиційно Мандрівний фестиваль Docudays UA проходить щороку із жовтня по грудень. Цьогоріч документальні фільми побачать мешканці понад 250 міст і містечок України.

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022