Мандрівний у Сєвєродонецьку стартував історіями про громадські ініціативи

Мандрівний у Сєвєродонецьку стартував історіями про громадські ініціативи

19 жовтня 2016

17 жовтня в місті Сєвєродонецьк стартував Мандрівний фестиваль Docudays UA. У Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» показали дві документальні стрічки з «Енциклопедії Майдану».

 

Близько двох років українські документалісти фільмували громадські ініціативи, що з'явилися на Майдані. Десять короткометражних фільмів «Енциклопедії Майдану» — це історії про волонтерів, військових медиків на сході країни, інформаційні битви та боротьбу з розчаруванням. Про це на представленні короткометражок «Мир» та «Хоттабич і його команда» у Сєвєродонецьку розповів режисер Сергій Лисенко.

 

Режисер Циклу «Енциклопедії Майдану» Сергій Лисенко 

 

«Упродовж чотирьох місяців Майдан щодня дивував світ здатністю українців об'єднуватися; креативними, злагодженими й ефективними діями, до яких долучалися сотні тисяч добровольців по всій Україні», — розповідає режисер Сергій Лисенко, який разом з героєм стрічки «Мир», активістом Мирославом Гаєм, зустрілися в Сєвєродонецьку з глядачами.

 

Глядачі у Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець»


«Дискусія тривала довше за самі фільми. І серед глядачів було багато людей, які виходили на мітинги ще в довоєнному Луганську. Була група жінок, яка нещодавно протестувала проти відведення військ у Станиці Луганській. Це дуже мужні люди...», – поділився враженнями режисер.

 

Дискусія після перегляду фільмів

 

Протягом наступних трьох місяців документальні фільми Мандрівного Docudays UA побачать мешканці понад 250 міст і містечок України. Це потужні історії про активізм, реабілітацію після війни, несприйняття іншості, бунтівний підхід до освіти – загалом більше сорока найкращих стрічок України та світу.

 

Дискусія після перегляду фільмів

 

Традиційно покази та обговорення фільмів Мандрівного Docudays UA відбуватимуться в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, а також в установах пенітенціарної системи. І глядачі матимуть нагоду поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури й митцями.

 

Наступними естафету Мандрівного приймають Суми. Тут 20-го жовтня відбудуться покази фільмів «Аліса в країні війни» режисерів Любов Дуракової та Аліси Коваленко і «E-team» режисерів Росса Кауффмана та Кейті Шевіньї.

 

Детальний розклад дивіться у календарі.

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022