Зараз ми всі живемо в тилу. Показ «Боротьби Джамали» в Бердянську

Зараз ми всі живемо в тилу. Показ «Боротьби Джамали» в Бердянську

12 грудня 2017

Цього року Мандрівний Docudays UA привіз один фільм, якого не було на фестивалі в березні. Цей фільм – «Боротьба Джамали». Показ картини пройшов у школі № 2 міста Бердянськ. Особливістю показу стало те, що, крім школярів, на фільм прийшли й викладачі, які теж захотіли переглянути кінострічку.

 

Традиційно для кінопоказів у рамках фестивалю після фільму відбулося обговорення. Деяким учасникам дискусії було складно стримувати емоції, адже фільм дуже сильний.

 

Одна з учасниць обговорення зазначила: «Ця пісня… вона про трагедію, що може торкнутися кожного з нас. Це не лише про кримських татар, кримчан чи мешканців Донецької та Луганської областей. Вона про всіх нас».

 

Звучали думки, що фільм не про політику, а про людяність. Щоб не допустити нових депортацій, необхідно проговорювати травматичний досвід минулого, проводити освітню роботу. Адже те, що сталося тоді з кримськими татарами, може трапитися з кожним з нас, якщо при владі опиниться тоталітарна держава.

 

«Я тільки зараз зрозуміла, як під час Другої світової люди жили в тилу. Насправді, ми зараз також живемо в тилу. Це спочатку незвично, а потім звикаєш і починаєш жити як завжди, не звертаючи уваги на те, що відбувається на непідконтрольних територіях. Але це неправильно. Проблема ж існує», – сказала одна з учасниць обговорення.

 

 

А ось учениця, яка переїхала до Бердянська з окупованої Донецької області, поділилася особистим: «Коли Джамала перемогла, учитель історії розповів нам про депортацію. Хоча це було дуже небезпечно, оскільки батьки деяких дітей воювали в ополченні і його могли здати. Тоді в нас уже не було історії України».

 

Учасники обговорення також згадували, як уперше побачили в місті людей зі зброєю, як по вулицях проїжджали танки в напрямку Донецької області, як їздили машини швидкої допомоги під час подій у Маріуполі.

 

Наприкінці кожен думав, що може зробити особисто, аби вплинути на ситуацію. З'явилася ідея написати листи солідарності українським політв'язням, які сидять у тюрмах Росії, та більше розповідати оточенню про те, що відбувається в Криму: про викрадення, тортури й порушення прав людини.

 

Фото: Гульнара Абдулгазієва

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
Як пройшла пресконференція Мандрівного Docudays UA на Донеччині?
Новини
03 грудня 2021
Щоб адекватна інформація про коронавірус стала вірусною. 18 Мандрівний Docudays UA на Волині розпочався кінопоказом стрічки «76 днів» та дискусією
Новини
02 грудня 2021
«Прожити горе — не означає забути». На Рівненщині відбулися показ фільму «Щось прекрасне лишилося позаду» та його обговорення
Новини
23 листопада 2021
Конкурс фотографій для молоді «Пандемія: життя поза межами»
Новини
21 листопада 2021
«Нічого правдивого і все насправді: експерименти з формою». Конспект лекції Ольги Бірзул
Конспект
18 листопада 2021
RIGHTS NOW! Країна сама себе не змінить: історії громадських активістів/-ок
Новини
17 листопада 2021
Відкриття Мандрівного Docudays UA на Тернопільщині: фотовиставка про поліфонію культурної спадщини краю
Новини
04 листопада 2021