Захищаючи тварин: як підлітки можуть вплинути на проблему?

Захищаючи тварин: як підлітки можуть вплинути на проблему?

15 листопада 2017

На початку листопада із фільмом Анастасії Максимчук «Укриття» в учнівський міський Медіа-центр завітав ХІV Мандрівний фестиваль Docudays UA. На обговорення після показу було запрошено представників організації «Барбос», які з великим задоволенням разом зі школярами, представниками учнівського врядування міста, переглянули стрічку та обговорили проблему волонтерської роботи зоозахисників.

 

Модераторка обговорення Марія Симкович разом з учнями проаналізувала те, як багато зоозахисники роблять для суспільства і яка роль держави щодо вирішення цієї проблеми. Зокрема, учні зазначили, що, окрім пропаганди захисту тварин, волонтери обмежують контакт з небезпечними собаками, створюють комфорт для жителів міста та борються з людською жорстокістю.

 

 

Волонтерки Вероніка Брудка та Світлана Балан поділилися своїми думками, які виникли після перегляду стрічки. Деякі епізоди для них були важкі для сприйняття, адже дівчата щодня в притулку, доглядають та лікують тварин, знають кожну, немов рідну дитину. Часто й вони, як і герої фільму «Укриття», вкладають всі свої сили й час у допомогу тваринам. Для них надзвичайно важким ударом є дії доґхантерів.

 

 

В обговоренні взяв участь також і волонтер з Дармштадту (Німеччина) Мартін Ройтер, який зауважив, що необхідно залучати до подібної роботи й міжнародні організації. «Фільм «Укриття» дуже сильний. Кажуть, що індикатором рівня розвитку суспільства, зокрема, є його ставлення до тварин. Фільм дав зрозуміти, що безпритульні собаки – не речі, а частина нашого соціуму», – наголосив Ройтер.

 

Спільно учні дійшли таких висновків:

 

1. У рамках роботи волонтерського комітету організувати благодійні акції, кошти від яких передати в притулок ГО «Барбос».

 

2. Створити дитяче відділення ГО «Барбос», яке буде займатися поширенням інформації, співпрацюватиме з притулком.

 

3. Звернутися до урядовців міста з петицією щодо фінансової підтримки для притулку та приділення більшої уваги безпритульним тваринам.

 

«Насамперед хочу зазначити, що приємно вражена рівнем освіченості та виховання учнів, їхньою зацікавленістю у вирішенні проблем міста. Чи не вперше стикнулася з такою увагою та щирим бажанням допомогти в підлітків. Справді, цікаво було послухати, як вони працюють», – ділиться враженнями від зустрічі волонтерка ГО «Барбос» Вероніка Брудка.

 

 

Джерело: Медіа-центр учнівського врядування м. Ужгорода «КОРЗО».

Фото: Наталія Савко та Марія Симкович

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024