Кому належить міський простір: Чернігів

Кому належить міський простір: Чернігів

18 грудня 2017

Цього року до кінопрограми Мандрівного Docudays UA входить фільм «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек». Історія стамбульських протестів – це не лише боротьба за культове, важливе для жителів місце. Ці протести порушують питання: кому належить міський простір. Вони надихнули нас розпочати розмову про український контекст. Залучивши до обговорення локальних експертів(-ок), митців(-сткинь), урбаністів(-ок) та активістів(-ок), ми прагнемо дослідити, як розвиваються публічні простори в містах України та хто впливає на зміни в них.

 

27 грудня о 19:00 у Чернігові запрошуємо на лекцію мистецтвознавиці Євгенії Моляр (Київ) та показ фільму «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек».

 

Місце: Ілюзіон (вул. Музейна, 6)

 

Лекція мистецтвознавиці Євгенії Моляр (Київ) присвячена розвитку публічних просторів і досвіду ревіталізації кінотеатрів ініціативою «ДЕ НЕ ДЕ».

 

Яку роль виконують публічні простори в житті міста й хто впливає на їх формування? Ми поговоримо про те, як відбувається регулювання діяльності різних акторів у публічному просторі, а також про залучення громад для прийняття рішень щодо його змін. Ідеться не лише про шляхи комунікації між міською владою й жителями міста, а й про те, як громадяни можуть боротися за право бути почутими.

 

Причиною дискомунікації між владою та громадою є не так корупція та недосконалість законодавства, як тектонічний розлом у сприйнятті публічного простору. Для міських чиновників облаштування публічного простору вбачається в прикрашанні та декоруванні. Натомість те, як функціонують ті чи інші місця, лишається поза їхньою увагою.

 

Сьогодні ж відбувається не тільки трансформація публічного простору, а змінюється ставлення до нього, способи користування ним та формується усвідомлення індивідуальної відповідальності за спільне. Саме тому громада дедалі активніше втручається в процеси в міському середовищі та різними способами виборює можливість бути почутою.

____

 

Євгенія Моляр є учасницею самоорганізованої ініціативи «ДЕ НЕ ДЕ», що досліджує культурну та інфраструктурну спадщину радянського періоду. Зосередившись на урбаністичних трансформаціях під час декомунізації, «ДЕ НЕ ДЕ» пропонує критичне переосмислення радянської спадщини.

 

ВХІД ВІЛЬНИЙ

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
Як пройшла пресконференція Мандрівного Docudays UA на Донеччині?
Новини
03 грудня 2021
Щоб адекватна інформація про коронавірус стала вірусною. 18 Мандрівний Docudays UA на Волині розпочався кінопоказом стрічки «76 днів» та дискусією
Новини
02 грудня 2021
«Прожити горе — не означає забути». На Рівненщині відбулися показ фільму «Щось прекрасне лишилося позаду» та його обговорення
Новини
23 листопада 2021
Конкурс фотографій для молоді «Пандемія: життя поза межами»
Новини
21 листопада 2021
«Нічого правдивого і все насправді: експерименти з формою». Конспект лекції Ольги Бірзул
Конспект
18 листопада 2021
RIGHTS NOW! Країна сама себе не змінить: історії громадських активістів/-ок
Новини
17 листопада 2021
Відкриття Мандрівного Docudays UA на Тернопільщині: фотовиставка про поліфонію культурної спадщини краю
Новини
04 листопада 2021