Мовчазна війна. Розмова про ґендерне насильство на Docudays UA у Луцьку

Мовчазна війна. Розмова про ґендерне насильство на Docudays UA у Луцьку

02 грудня 2018

З нагоди Міжнародної акції «16 днів проти ґендерного насильства» Мандрівний Docudays UA на Волині та Волинська обласна державна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки організували перегляд фільму-сповіді французької режисерки Манон Луазо «Мовчазна війна» та обговорення теми ґендерного насильства в Україні та світі.

 

«У цьому фільмі і приниження людської гідності, і порушення європейських пенітенціарних правил, яких мають дотримуватися всі країни світу», – зауважила регіональна представниця Уповноваженого ВР України з прав людини у Волинській області Любов Сітовська, розповідаючи про законодавство України, у якому передбачено покарання за насильство й діяльність Уповноваженого в цьому напрямку.

 

 

«Мене цей фільм глибоко вразив, аж до останньої фрази – що всі ми розійдемося й забудемо про цих сирійських жінок, – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Антон Кустик. – Такі дії є приниженням людської гідності й неприпустимі. На жаль, проблема ґендерного насильства актуальна для всього світу й України зокрема. Наша держава сьогодні більше звертає уваги на протидію насильству, а не його попередженню. Але саме такі заходи, як цей, і спрямовані на зменшення ґендерного насильства».

 

«Сексуальне насильство, про яке йдеться у фільмі «Мовчазна війна», стосується не лише сирійських жінок, а й українських – вони стикаються із цим у зоні АТО (при чому по обидва боки фронту, часто потерпаючи від своїх же побратимів), на роботі, на вулиці й удома. І навіть якщо ми не можемо в цей момент фізично допомогти жінкам Сирії, ми можемо зупинити насильство, яке поряд», – переконана координаторка Мандрівного Docudays UA у Волинській області Богдана Стельмах.

 

 

«Свобода від насильства – це те, що мусить бути беззаперечним, – наголосив юрист, голова ГО "Велес+" Віктор Вальчук. – Те, що ми побачили й почули у фільмі, просто вражає. Що нам заважає зупинити ґендерне насильство? Срах і байдужість. Нам треба змінити своє ставлення до цієї проблеми, незважаючи на те, чи ми зазнаємо насильства, чи є його свідками. Уже із січня 2019 року поліцейські отримують право зайти в дім і вилучити кривдника на термін до 10 діб, навіть якщо він є власником житла. Звісно, насильство вчиняють і жінки, але згідно з даними різних міжнародних організацій у 95% насильство вчиняється стосовно жінок і дівчат».

 

За останніми даними, озвученими в. о. старшого інспектора прес-служби патрульної поліції у Волинській області Богданом Павловичем, лише по Луцьку зафіксовано близько 2 тис. звернень про домашнє насильство, більша частина яких – від жінок.

 

 

Як повідомив Антон Кустик, у чотирьох містах України – Києві, Львові, Одесі та Рівному – уже діє ініціатива «Сімейні радники», покликана допомагати людям відстоювати свої права. Найближчим часом така ініціатива запрацює й у Луцьку, тож Головне управління юстиції у Волинській області запрошує до співпраці активних громадян, готових спільно з юристами системи безоплатної правової допомоги, психологами, співробітниками Національної поліції України, соціальними службами та іншими органами влади надавати допомогу з питань сімейного права.

 

 

ХV Мандрівний Docudays UA стартував на Волині 23 листопада фільмом данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта «Віддалений гавкіт собак». Триватиме він до 8 грудня 2018 року включно. Відкриті кінопокази відбуватимуться у Волинській обласній юнацькій бібліотеці, Волинській обласній державній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки, Книгарні «Є» та Кінотеатрі «Адреналін».

 

Про всі покази Фестивалю стежте за інформацією на офіційній сторінці у Facеbook, а також на сайті Мандрівного Docudays UA.

 

Координатор фестивалю на Волині – ВОГО «Волинський прес-клуб».

 

Текст: Богдана Стельмах

Фото: Мандрівний Docudays UA на Волині

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024