Мандрівний Docudays UA завершив шосту подорож Рівненщиною

Мандрівний Docudays UA завершив шосту подорож Рівненщиною

22 грудня 2018

Понад 700 глядачів(ок) цьогоріч відвідали покази в межах 15-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Рівненській області. Розпочався він 20 листопада в Рівному й завершився 12 грудня кінопоказом в Острозі.

 

За цей час організатори – РОГО «Комітет виборців України» – провели 21 показ. Крім Рівного та Острога, фестивальні фільми побачили в м. Дубно та смт. Смига Дубенського району. Кінопокази пройшли в 9 навчальних закладах (школах, ліцеях, гімназіях, коледжах, училищах, університетах), 2 бібліотеках та 2 креативних просторах Рівненщини. Переглянули фільми про права людини й у Рівненському СІЗО. Одна із затриманих згадала ще торішній показ, який вона відвідала тут. У 2017 році показували фільм «Боротьба Джамали», який їй дуже сподобався.

 

Цього року мешканці Рівненщини мали змогу переглянути 7 кінострічок з фестивальної програми. Серед них – фільм «Вихідний». Ця стрічка для нашого міста особлива ще тим, що здобула перше місце в одній із номінацій на ІІІ-му Рівненському міжнародному кінофестивалі «Місто Мрії» у вересні. 

 

 

«Цьогоріч наша область приймала фестиваль ушосте. Щоразу він має певну головну тему, яка й об’єднує фільми. Цього року – це «Рівні рівності». Тема присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності, – розповідає Святослав Дубов, заступник директора РОГО «Комітет виборців України». – Тож, крім власне показів фільмів і дискусій після їх переглядів, ми також проводили міні-лекції на тему рівності прав людини та недискримінації. Переважно це робили в навчальних закладах і бібліотеках серед молоді».

 

Особливою подією цьогорічного фестивалю на Рівненщині став дебатний турнір на тему «Рівні рівності». Він відбувся 8 грудня в Рівному. Загалом участь у змаганні взяли 18 гравців(чинь). І це не лише рівняни, а й гості з Луцька, Львова та Вінниці.

 

Основою для пошуку суперечливих тверджень, теорій та аргументів, які під час гри використали дебатер(к)и, став фестивальний фільм «Вихідний». Саме ця стрічка та висвітлені в ній конфлікти й сформували теми для дебатів.

 

Учасниками й учасницями фінальної гри стали три рівненські команди й одна львівська. У результаті 1-ше місце посіла команда «Аліса» (Рівне). За гру в фіналі всі учасники(ці) отримали винагороди з призового фонду. Відповідно 1 місце – 800 гривень, 2 місце – 600, 3 й 4 – по 400.

 

 

«Дебатний турнір на основі документального фільму про права людини – це новий формат для нас. Цим він ще цікавіший. Я рада, що ми розширили наші горизонти», – каже Оксана Конончук, голова Рівненського осередку Федерації дебатів України.

 

Партнерами цьогорічного Мандрівного фестивалю були Рівненська обласна бібліотека для молоді, Головне територіальне управління юстиції в Рівненській області, Рівненський осередок Федерації дебатів України, Платформа взаємодій «Простір», ГО «Екоклуб», Регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

Текст: Інформаційний відділ РОГО КВУ

Фото: Марина Фурс, Тетяна Кушнірук

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024