Мандрівний кінофестиваль Docudays UA завершив цьогорічну подорож Рівненщиною

Мандрівний кінофестиваль Docudays UA завершив цьогорічну подорож Рівненщиною

16 грудня 2019

Дозволити програмі змінити вашу свідомість? Над цим питанням розмірковували глядачі/ки та учасники/ці заходів у межах 16-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Фестиваль відбувався в Рівненській області з 19 листопада до 16 грудня включно.

 

Цьогоріч міркували над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

 

У Рівненській області показали 8 кінострічок з фестивальної програми. Зокрема, фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди» досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Стрічка «Чистильники» показала світ інтернет-цензури, яку великі гравці мереж Google, Facebook, Twitter віддають на аутсорсинг робітникам і робітницям на Філіппінах. Фільм-розслідування «Навмисна смерть» відкрив приховані процеси індустрії електроніки та довів, що навіть найменші ґаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я людей.

 

За цей час організатор – РОГО «Комітет виборців України» – провів 16 кінопоказів у Рівному та Острозі. Фестивальні фільми побачили глядачі в 10 різних локаціях: вищих навчальних закладах, креативних просторах, бібліотеці для молоді, театрі «Сонях», Палаці дітей та молоді та навіть в ІТ-компанії.

 

«Крім кінопоказів і дискусій, у межах фестивалю ми провели в Рівному 5 лекцій для молоді на тему цифрового розвитку держави та безпечної поведінки в сучасному цифровому світі, – розповідає Олексій Горецький, директор РОГО «Комітет виборців України» та координатор Мандрівного фестивалю. – Ми вперше організовували навчання на таку тему. І, як виявилося, вона є доволі потрібною на сьогодні. Таких навчань потребує не лише молодь, яка вже не уявляє своє життя без сучасних технологій, а й люди середнього та старшого віку. Бо насправді, ці технології все глибше проникають у різні сфери нашого повсякдення. Тож для комфортного життя кожен повинен знати, як захистити себе від потенційних загроз цифрового світу».

 

Лекції допомагали організовувати представники Головного територіального управління юстиції в Рівненській області. «Адже на сьогодні політична воля керівництва країни є й «держава в смартфоні» – це наше найближче майбутнє. Тож питання вміння безпечної поведінки громадян у цифровому світі є дуже актуальним», – стверджує Оксана Сальчук.

 

Загалом цей фестиваль відбувався на Рівненщині вже всьоме поспіль. Цього року учасниками його заходів стали понад 450 мешканців та гостей області.

 

Партнерами цьогорічного Мандрівного фестивалю були Рівненська обласна бібліотека для молоді, театр «Сонях», Головне територіальне управління юстиції в Рівненській області, ГО «Екоклуб».

 

 

Автор: Святослав Дубов.

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
RIGHTS NOW! Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?
Новини
14 жовтня 2021
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся показ документальної стрічки «Колумбійська родина»
Новини
11 жовтня 2021
Відкриття 18 Мандрівного Docudays UA в Кіровоградській області відбулося!
Новини
08 жовтня 2021
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт
Новини
01 жовтня 2021
Людське з обох боків екрану

Новини

18 Мандрівний Docudays UA стартував у Полтаві та області
Новини
29 вересня 2021
«Ласкаво просимо, вхід заборонено»: нові медіа для занурення в експозицію та актуальні соціальні теми
Новини
22 вересня 2021