Мандрівний стартував у Бердянську

Мандрівний стартував у Бердянську

04 жовтня 2019

У перший день жовтня в Бердянську розпочався Мандрівний Docudays UA. Традиційно відкриття фестивалю відбувається в стінах гуманітарно-економічного факультету Державного педагогічного університету.

 

Після показу фільму-відкриття «Bellingcat: Правда у світі постправди» нідерландського режисера Ганса Пула відбулася дискусія на тему «Правда у світі постправди, що НЕ приховано в Інтернеті?» Однією з членкинь обговорення стала Марія Суляліна – операторка бази даних Центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини. Останні три роки Марія працює з відкритими джерелами задля відновлення достовірної картини конфлікту на сході України та анексії Криму, а також притягнення винних до відповідальності. Дискусія настільки захопила учасників, що вони довго не розходилися й продовжували обговорювати резонансні справи від катастрофи MH17 до отруєння російського шпигуна в Сполученому Королівстві.

 

 

«У нас 5 подій ввечері після 17:00, більшість з них у будівлі Центру дитячої та юнацької творчості. Цього року ми плануємо зробити основний акцент на показі на пляжі, нашим партнером буде Центральна бібліотека міста. Події, які відбуваються в першій половині дня, не є закритими. Торік на показах в нас були дуже цікаві обговорення після фільмів із різновіковою аудиторією», – розповідає про плани координаторка мандрівного фестивалю Марія.

 

Окрім цього, у межах фестивалю 3 та 4 жовтня в центрі дитячої та юнацької творчості ім. Є. Руднєвої триватиме виставка-інсталяція «Валізи правозахисників», яка розмірковує над викликами, з якими стикнулись громадські активіст(к)и через конфлікт на сході України та анексію в Криму. Більшість із тих, хто вголос виступав проти порушень прав людини, вимушені були залишити рідні міста та шукати безпеки в інших куточках країни. Кожна «валіза» розповідає персональну історію, пов’язану з активізмом, окупацією та вибором, перед яким опинились громадян(к)и на непідконтрольних Україні територіях.

 

Однією з родзинок фестивалю стане фотосушка «Docudays UA в Бердянську: погляд з боку» – це можливість не лише пригадати яскраві фестивальні дні, а й забрати із собою частинку фестивалю на пам’ять.

 

Фото: Даніла Пінчука та Юлії Мельнікової

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
RIGHTS NOW! Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?
Новини
14 жовтня 2021
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся показ документальної стрічки «Колумбійська родина»
Новини
11 жовтня 2021
Відкриття 18 Мандрівного Docudays UA в Кіровоградській області відбулося!
Новини
08 жовтня 2021
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт
Новини
01 жовтня 2021
Людське з обох боків екрану

Новини

18 Мандрівний Docudays UA стартував у Полтаві та області
Новини
29 вересня 2021
«Ласкаво просимо, вхід заборонено»: нові медіа для занурення в експозицію та актуальні соціальні теми
Новини
22 вересня 2021