Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт

Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт

01 жовтня 2021

Всеукраїнська кампанія ГО «Докудейз» «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт. Він допоможе дізнаватися майбутнім матерям і батькам про їхні права під час вагітності та пологів та розповість про те, як захистити себе в разі будь-яких порушень. 

 

«Ми не просто зібрали опис можливих порушень з українських та міжнародних досліджень. Ми проілюстрували їх реальними історіями з життя людей, які народжували в Україні протягом останніх п’яти років. Крім того, ми підготували для всіх, хто потенційно може опинитись у ситуації порушення прав під час пологів, поради. Вони допоможуть мінімізувати порушення прав та отримати допомогу», — зазначає Ксенія Шиманська, директорка правозахисного департаменту ГО «Докудейз»: — Ми бажаємо нікому не потрапляти в ситуації, коли їхні права під час пологів будуть порушуватись. Але якщо таке трапиться, закликаємо всіх — не бійтесь відстоювати свої права та не соромтесь звертатись по допомогу!».

 

Окрім новин кампанії та тематичних статей, у розділі «Корисні матеріали» на сайті можна прочитати або завантажити інформаційний буклет. Над ним працювала експертка кампанії Євгенія Кубах, а ілюстрації до буклета створив художник та аніматор Микита Лиськов. У буклеті описані права жінок, які можуть бути порушені під час конкретних періодів: вагітності, пологів, післяпологового періоду. А найпоширеніші порушення роз’яснені на прикладі реальних історій жінок, які народжували, за останні 5 років. 

 

Крім того, на сайті у розділі «Потрібна допомога?» зібрані контакти та інформація про те, куди звертатися у разі порушення прав під час вагітності та пологів, а також про те, де можливо отримати психологічну та юридичну допомогу.


Нагадуємо, що в межах Мандрівного Docudays UA в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE можна переглянути фільм «Невидимі», який розкриває тему пологової травми. Під час Мандрівного фестивалю режисерка фільму та амбасадорка кампанії «Разом — за безпечні пологи!», Майя Мартіняк завітає до Житомира, Кропивницького, Дніпра, Івано-Франківська та Коломиї.

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022