Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт

Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт

01 жовтня 2021

Всеукраїнська кампанія ГО «Докудейз» «Разом — за безпечні пологи!» запустила сайт. Він допоможе дізнаватися майбутнім матерям і батькам про їхні права під час вагітності та пологів та розповість про те, як захистити себе в разі будь-яких порушень. 

 

«Ми не просто зібрали опис можливих порушень з українських та міжнародних досліджень. Ми проілюстрували їх реальними історіями з життя людей, які народжували в Україні протягом останніх п’яти років. Крім того, ми підготували для всіх, хто потенційно може опинитись у ситуації порушення прав під час пологів, поради. Вони допоможуть мінімізувати порушення прав та отримати допомогу», — зазначає Ксенія Шиманська, директорка правозахисного департаменту ГО «Докудейз»: — Ми бажаємо нікому не потрапляти в ситуації, коли їхні права під час пологів будуть порушуватись. Але якщо таке трапиться, закликаємо всіх — не бійтесь відстоювати свої права та не соромтесь звертатись по допомогу!».

 

Окрім новин кампанії та тематичних статей, у розділі «Корисні матеріали» на сайті можна прочитати або завантажити інформаційний буклет. Над ним працювала експертка кампанії Євгенія Кубах, а ілюстрації до буклета створив художник та аніматор Микита Лиськов. У буклеті описані права жінок, які можуть бути порушені під час конкретних періодів: вагітності, пологів, післяпологового періоду. А найпоширеніші порушення роз’яснені на прикладі реальних історій жінок, які народжували, за останні 5 років. 

 

Крім того, на сайті у розділі «Потрібна допомога?» зібрані контакти та інформація про те, куди звертатися у разі порушення прав під час вагітності та пологів, а також про те, де можливо отримати психологічну та юридичну допомогу.


Нагадуємо, що в межах Мандрівного Docudays UA в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE можна переглянути фільм «Невидимі», який розкриває тему пологової травми. Під час Мандрівного фестивалю режисерка фільму та амбасадорка кампанії «Разом — за безпечні пологи!», Майя Мартіняк завітає до Житомира, Кропивницького, Дніпра, Івано-Франківська та Коломиї.

18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021
Як пройшла пресконференція Мандрівного Docudays UA на Донеччині?
Новини
03 грудня 2021
Щоб адекватна інформація про коронавірус стала вірусною. 18 Мандрівний Docudays UA на Волині розпочався кінопоказом стрічки «76 днів» та дискусією
Новини
02 грудня 2021
«Прожити горе — не означає забути». На Рівненщині відбулися показ фільму «Щось прекрасне лишилося позаду» та його обговорення
Новини
23 листопада 2021
Конкурс фотографій для молоді «Пандемія: життя поза межами»
Новини
21 листопада 2021
«Нічого правдивого і все насправді: експерименти з формою». Конспект лекції Ольги Бірзул
Конспект
18 листопада 2021
RIGHTS NOW! Країна сама себе не змінить: історії громадських активістів/-ок
Новини
17 листопада 2021
Відкриття Мандрівного Docudays UA на Тернопільщині: фотовиставка про поліфонію культурної спадщини краю
Новини
04 листопада 2021