Відкриття Мандрівного Docudays UA на Тернопільщині: фотовиставка про поліфонію культурної спадщини краю

Відкриття Мандрівного Docudays UA на Тернопільщині: фотовиставка про поліфонію культурної спадщини краю

04 листопада 2021

Мандри Docudays UA Тернопіллям розпочнуться 2 листопада фотовиставкою «Наші інші  мультикультурна спадщина Тернопілля у світлинах». Автори фоторобіт: журналістки Анна Золотнюк і Ірина Небесна та громадський діяч Олександр Степаненко — прагнуть привернути увагу до проблем збереження культурної спадщини етнічних спільнот Тернопільщини. На жаль, сьогодні велика частина їхньої культурної спадщини перебуває в руїнах і забутті. Автор(к)и виставки розповідають про задум та виклики в збереженні архітектурної спадщини сьогодні.


Анна Золотнюк: «Через фотографію, фокусуючись на руйнуванні, я досліджую взаємодію людей та мультикультурного історичного середовища. Архітектурні деталі й побутові дещиці, полишені на себе, розпадаються, обростають мохом, руйнуються, трансформуються. Тут очевидні паралелі, котрі можна провести із людським тілом. Тож це дослідження також — про віднаходження себе та своєї цілісності. А це завжди актуально». 

 

Ірина Небесна: «Коли знаєш, куди дивитися, то і деталі розповідають історії. Попри те що тепер населення нашого краю переважно моноетнічне та монорелігійне, 85 років тому все було геть по-іншому. І навіть війна, Голокост та примусові переселення не стерли слідів тих громад, які раніше творили культуру нашого міста та десятків інших містечок області. Люди, котрі пам’ятали ті часи, потрохи відходять. Але будівлі досі оберігають пам’ять про них: невеликими прямокутниками на одвірках, ініціалами на кованих елементах, іменами на плитці. Варто просто ретельніше придивлятися».

 

Текст: Олександр Степаненко

Фото з експозиції виставки

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022