Як пройшла дискусія після показу фільму «Пранкнули» на Рівненщині?
Як пройшла дискусія після показу фільму «Пранкнули» на Рівненщині?
На Рівненщині після показу «Пранкнули» Ісмаеля Жоффруа Шандуті учням та ученицям восьмих класів Демидівського ліцею відбулася жвава дискусія. Координаторка Мандрівного Docudays UA на Рівненщині Світлана Кухарук записала деякі думки, які прозвучали під час обговорення.
У фільмі онлайн-гравці описують свої труднощі, пов’язані зі «свотінгом» — небезпечною для життя формою кібернасильства, яка завжди чатує на них під час ігор. Події фільму розгортаються через ролики на ютубі та кадри з онлайн-ігор. Тема стрічки й справді актуальна, адже опитування перед початком кінопоказу показало, що майже всі учасники та учасниці бодай раз грали в онлайн-ігри, а також полюбляють стежити за стримерами та «летсплеями» на YouTube.
Після перегляду запрошена експертка — юристка Міністерства цифрової трансформації Ольга Осінська — розповіла про відповідальне ставлення до інформації, важливість цифрової гігієни та дала учнівству декілька порад, як поводити себе в Instagram та TikTok:
«Коли ви відпочиваєте десь за кордоном чи в іншому місті, не варто публікувати фото або відео в соцмережах із зазначенням локації. Зловмисники можуть зрозуміти, що у вас вдома зараз нікого немає, та скористатися цим. Тож краще робити публікації з відпочинку вже після повернення додому».
Також Ольга Осінська порадила декілька онлайн-курсів та ресурсів з цифрової освіти:
- «Обережно! Кібершахраї!»;
- «Про кібербулінг для підлітків»;
- «Кіберняні»;
- «Медіаграмотність у часи пандемії».
Своїми враженнями про фільм поділилася учениця Анастасія:
«Фільм мені сподобався. Він досить незвичний і нелегкий для сприйняття, але підіймає дійсно важливі теми».