Про долі жінок у селі Стужиця: показ фільму «Три жінки» для української спільноти у німецькому місті Гіссен
Про долі жінок у селі Стужиця: показ фільму «Три жінки» для української спільноти у німецькому місті Гіссен
25 листопада у Німеччині відбувся перший кінопоказ у межах Мандрівного Docudays UA-2023 – у місті Гіссен українські глядачі/-ки подивилися стрічку «Три жінки» режисера Максима Мельника. Подія була організована спеціально для української спільноти за кордоном і відбулася за підтримки німецько-української ініціативи GENAU kommunikation. Захід модерувала Вікторія Верес, директорка ГО «Культпрожектор» і регіональна координаторка Мандрівного Docudays UA у Запорізькій області, звідки вона була вимушена тимчасово виїхати до Німеччини.
Фільм «Три жінки» став дипломною роботою режисера Максима Мельника у німецькому університеті Бабельсберг імені Конрада Вольфа – це візуальне антропологічне дослідження, в центрі якого три жінки з різними характерами і поглядами на життя, а також плин повсякдення закарпатського села у віддаленому куточку на межі трьох кордонів: Польщі, Словаччини й України.
Після перегляду фільму глядачі/-ки зустрілися онлайн із режисером, що нині перебуває у Берліні. Максим Мельник розповів детальніше про історію стрічки і проблеми, яких торкнувся – про вибір і життєві ситуації, з якими щодня стикаються мешканці/-ки маленького села Стужиця у Закарпатській області. Під час розмови із глядач(к)ами багато згадували про культурне розмаїття України і переживали теплі емоції, згадуючи рідні домівки. Відвідувачі/-ки події переймалися подальшою долею головних героїнь – фермерки Ганни, біологині Нелі та поштарки Марії, а також майбутнім села Стужиця.
Кадр з фільму «Три жінки»
Режисер детально й щиро відповідав на питання глядачів/-ок, а також поділився із ними спогадами про створення фільму: з чого все почалося, чому він обрав саме це віддалене село у глухому куті кордонів і як йому вдалося задокументувати частину життя своїх героїнь. Робота над фільмом тривала декілька років – на думку режисера, впродовж цього часу учасники та учасниці знімального процесу змогли побудувати теплі стосунки і в певному сенсі перетворились на своєрідну велику сім'ю.
Розмова із режисером зрештою надихнула глядачок/-ів написати листа в село Стужиця, аби привітати головних героїнь і поділитися враженнями від побаченого у стрічці.
Організації події також посприяла Наталія Аляб’єва, координаторка одного з клубів Мережі DOCU/КЛУБ.
Глядачі та глядачки на показі фільму «Три жінки» у Гіссені в межах Мандрівного Docudays UA
Чільне фото: кадр з фільму «Три жінки».
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обовʼязково відбивають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.