Поінформований – отже, озброєний!

Поінформований – отже, озброєний!

21 жовтня 2013

18 жовтня в Національному музеї-меморіалі “Тюрма на Лонцького» відбувся освітній захід «Ти і міліція: як діяти, щоб не стати жертвою міліцейського свавілля». Експертом та модератором був Костянтин Рєуцький – представник Асоціації українських моніторів з дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, експерт Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Учасники заходу дізналися про обсяг та межі повноважень працівників правоохоронних органів, а також про права громадян під час контактів із міліціонерами. Окрім цього, були розглянуті типові ситуації, у яких міліціонери найчастіше порушують права людини, та як оскаржувати незаконні дії правоохоронців.

«Ця тема викликає жвавий інтерес у молоді (до того ж у всіх регіонах країни), тому що більшість молодих людей у віці від 16 до 25 років мають досвід спілкування з працівниками правоохоронних органів, і в переважній більшості випадків він негативний – міліціонери так чи інакше виходили за рамки своїх повноважень та порушували їхні права. Молоді люди хочуть знати, як діяти, щоб не ставати жертвами міліцейського свавілля, і ми ділимося з ними своїм досвідом.

Не тільки відновити власні права, а й змінити загальну ситуацію – цілком можливо! Для цього потрібні лише знання, щире прагнення змін та наполегливість. Сподіваюся, під час наших заходів нам вдається переконати у цьому хоча б частину учасників», – розповів Костянтин Рєуцький.

Тема викликала значне зацікавлення серед львівської молоді. Присутні ставили багато запитань експерту та жваво вели діалог. Захід тривав 3 години, що вдвічі більше, ніж було анонсовано організаторами. Потім бесіди продовжилися в невеликих групах.
Після заходу всім присутнім були роздані пам’ятки-порадники на 
згадану тематику, які розробила Українська Гельсінська спілка з прав людини, і «жовті картки» від Асоціації УМДПЛ та Правозахисного центру «Поступ».

Команда Центру «СІМ» вдячна пану Костянтину за проведення лекції на таку актуальну тему і за допомогу в підготовці цього заходу та бажає успіхів у його подальшій діяльності у сфері правозахисту!

 

Джерело: http://centre7.org.ua/?q=news/2264

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024